українська російська англійська
МОЗ запропонує закладам охорони здоров'я здійснити добровільну сертифікацію
27.12.2013 | 09:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я України планує запровадити добровільну сертифікацію закладів охорони здоров’я. Проект відповідного документу вже знаходиться на погоджені в органах виконавчої влади. Про це на брифінгу повідомила директор департаменту з питань якості медичної та фармацевтичної допомоги Тетяна Донченко.

«Існує загальнодержавна програма адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. В цьому контексті МОЗ України запропонував запровадження в закладах охорони здоров’я добровільної сертифікації. Це визнання відповідності систем управління якістю у суб’єктів господарювання, але визнання третьою стороною за вимогами, встановленими законодавством», – зауважила Тетяна Донченко.

Застосування державного стандарту ISO 9001:2008 «Система управління якістю. Вимоги» для закладів охорони здоров’я Міністерство пропонує зробити добровільним, але від цього буде залежати присвоєння установі вищої категорії акредитації. «Коли в закладі відсутня цілісна система координації дій, система управління якістю, яка відповідає європейським стандартам, установа взагалі не може відповідати вищій, європейській, категорії», – наголосила директор департаменту.

 

версія для друку