українська російська англійська
Уряд ініціює посилення контролю за безпекою нехарчової продукції
27.12.2013 | 14:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів України ініціює посилення контролю за безпекою нехарчової продукції і налагодження ефективної взаємодії між підприємцями й органами ринкового нагляду. Для реалізації цих завдань Уряд пропонує внести зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

«Прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню додержання принципів державної регуляторної політики, покращенню умов діяльності суб’єктів господарювання й посилить захист споживачів», - наголосив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

За його словами, запропоновані зміни вносяться у зв’язку з тим, що за півтора року, відколи реалізуються норми Закону, виявлено факти недопущення посадових осіб до проведення перевірок характеристик продукції. Між тим обов’язкові вимоги до нехарчової продукції встановлено в 36 технічних регламентах. Проте часто виробники чи розповсюджувачі уникають перевірки продукції й відповідальності за реалізацію небезпечних товарів, що загрожує суспільним інтересам і перешкоджає державі вживати відповідних заходів. Прийняття запропонованих норм допоможе відстежувати послідовність постачання нехарчової продукції від виробника до споживача й не допускати розповсюдження небезпечної продукції на ринку України.

Зокрема, пропонується застосовувати штрафні санкції до суб’єктів господарювання, котрі перешкоджають перевіряти характеристики нехарчової продукції або ж відмовляються виконувати законні вимоги посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд.

«Упровадження змін надасть можливість врегулювати проведення перевірок згідно з чинним законодавством і вилучати небезпечну продукцію з ринку України», - наголосив Анатолій Максюта.

Розмір запропонованих штрафних санкцій співвідносний зі штрафними санкціями за інші порушення, встановлені цим Законом.

 

Довідково

Органами ринкового нагляду є Укрморрічінспекція, Держветфітослужба,  Держгірпромнагляд, НКРЗІ, Держспоживінспекція, Держлікслужба, Держархбудінспекція, Держсільгоспінспекція, Держатомрегулювання та Пробірна служба.

 

версія для друку