українська російська англійська
Уряд схвалив новий підхід до забезпечення продбезпеки
27.12.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Кабінет Міністрів схвалив нову концепцію продовольчої безпеки країни, яку представив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. Її основи викладені у розробленому аграрним відомством проекті президентського указу «Про основи забезпечення продовольчої безпеки України». Документ передбачає забезпечення населення продуктами харчування та розвиток виробництва і ресурсної бази.

«Наведення порядку в питанні продовольчої безпеки є одним із ключових завдань Президента України. Ми чітко розуміємо, що забезпечення громадян продуктами харчування без нарощення виробництва та розвитку ресурсної бази є вузьким підходом. Тому схвалення Урядом основ продбезпеки є важливою підтримкою розробленого фахівцями Мінагрополітики документа, яким буде розмежовано політику держави у забезпеченні продбезпеки на коротко- та довгострокову перспективу», − запевнив Микола Присяжнюк.

Очільник відомства додав, що Мінагрополітики запропонувало формувати державну політику у довготривалій перспективі. «А це означає розвивати національну насіннєву та племінну справи, родючість ґрунтів, збалансувати сівозміни, техніко-технологічні фактори. І головне – сформувати у сільгоспвиробників довгострокову мотивацію. Відтепер формувати основи продбезпеки будуть не лише для суспільства загалом, а й для окремих його груп. Наприклад, це вирішить низку проблемних питань у забезпеченні дітей, студентів, безробітних та малозабезпечених необхідними продуктами харчування. Такий підхід притаманний розвиненим країнам, в яких держава гарантує необхідне мінімальне харчування», − наголосив Міністр.

Нагадаємо, що у проекті Указу Президента «Про Основи забезпечення продовольчої безпеки України» визначаються завдання та напрями здійснення державної політики з гарантування продовольчої безпеки у сфері безпечності та якості, соціальній сфері, економічній, сфері міжнародної торгівлі. Роботу у цих напрямках буде здійснювати не лише Мінагрополітики, а й Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, МОЗ.

 

версія для друку