українська російська англійська
З 1 лютого 2014 року на 25% буде знижена вартість на опалення закладів бюджетної сфери
27.12.2013 | 12:34
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

З 1 лютого 2014 року в середньому на 25% буде знижена вартість на опалення дитсадків, лікарень та інших закладів бюджетної сфери. Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Валерій Саратов.

Він також підкреслив, що вартість опалення для населення зменшуватися не буде, оскільки держава вже підтримує кожного українця, дотуючи різницю в тарифах. І підвищень тарифу на теплову енергію для населення не буде. «Держава й надалі продовжить дотувати вартість газу для населення, яка на 55% менша, ніж для підприємств теплокомуненерго», - сказав Валерій Саратов.

Наразі населення отримує газ для індивідуального опалення, за який при річному споживанні до 2,5 тис. кубічних метрів платить 728 грн. за 1 тис. кубічних метрів. А при споживанні від 2,5 тис. метрів кубічних населення платить 1091 грн. за 1 тис. метрів кубічних. А середня ціна за тисячу кубічних метрів для підприємств теплокомуненерго складає 1309 грн. «Ми розуміємо, що така ціна нижча ніж та, що була за договором України 2009 року, коли вартість газу складала більше 450$. І навіть менше, ніж 268,5$ за новою Угодою між Україною та Росією», - Валерій Саратов.

Наразі Нацкомпослуг вже проводить перерахунок тарифів на теплову енергію для споживачів бюджетної сфери. Очікується, що відповідні рішення щодо зменшення тарифів будуть ухвалені на позачерговому засіданні комісії 31 грудня 2013 року.

«Після перерахунку вартість на опалення дитсадків, лікарень та інших закладів бюджетної сфери буде знижена в середньому на 25%. Це дозволить зекономити близько 2 млрд. гривень. Такий додатковий ресурс, залишиться в регіонах і буде спрямований на розвиток міст і районів, підвищення комфортності проживання громадян», - сказав Валерій Саратов.

Довідково

Комісія здійснює державний контроль за 98% ринку теплової енергії. Це приблизно 250 ліцензіатів – підприємства теплокомуненерго в усіх містах і районах.

версія для друку