українська російська англійська
В.Семиноженко: У 2014 році Уряд продовжить політику формування інноваційної інфраструктури
27.12.2013 | 13:45
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Розвиток інноваційної діяльності є одним з важливих факторів підвищення рівня конкурентоспроможності економіки держави. Світовий досвід свідчить, що передові позиції за рівнем розвитку займають ті держави, у яких створено розгалужену інноваційну інфраструктуру.

Як наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, в Україні інноваційна інфраструктура тільки формується, і вона потребує серйозних капіталовкладень.

За його словами, Уряд розуміє всю важливість цього процесу, послідовно формуються сприятливі умови для розвитку інноваційної діяльності та розбудови інноваційної інфраструктури.

Голова Держінформнауки нагадав, що в Україні діє Державна цільова економічна програма «Створення інноваційної інфраструктури в Україні» до 2013 р., яка спрямована на створення розгалуженої інфраструктури сприяння інноваційній діяльності на загальнодержавному і регіональному рівнях. Вона охоплює також академічну і вузівську науку, малий бізнес.

В.Семиноженко повідомив, що на даний момент у регіонах вже створено: 24 центри інновацій та трансферу технологій; 108 наукових, навчальних центрів; 34 навчальних науково-виробничих комплексів; 1 інвестиційний (інноваційний) венчурний фонд; 6 небанківських фінансово-кредитних установ; 27 науково-впроваджувальних підприємств; 7 консультаційних центрів з питань інноваційної діяльності; 10 інноваційно-технологічних (інноваційних) кластерів; 22 інноваційні центри; 23 інноваційні бізнес-інкубатори; 38 центрів комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності; 17 підприємств системи НТІ; 1 індустріальний парк; 8 національних контактних пунктів Сьомої рамкової програми ЄС з досліджень та технологічного розвитку; 9 наукових парків; 27 регіональних центрів з інвестицій та розвитку; 7 громадських організацій з питань інноваційної діяльності; 61 іншу інноваційну структуру; 12 технологічних парків.

Крім того, з метою розвитку та оптимізації елементів інноваційної інфраструктури Держінформнауки створено та забезпечується функціонування: Державного інституту науково-технічної та інноваційної експертизи, Національної акціонерної компанії “Укрсвітлолізинг”, яка забезпечує підтримку виробництва і впровадження сучасних світлодіодних систем освітлення та інтегрованого обладнання, передачу їх у лізинг і організацію технічного обслуговування; Української мережі трансферу технологій, яка об`єднує зусилля професійних учасників трансферу технологій та сприяє просуванню розробок українських вчених на внутрішні та зовнішні ринки.

Голова Держінформнауки наголосив, що у 2013 році було проведено досить серйозний обсяг роботи щодо створення об’єктів інноваційної інфраструктури.

Наприклад, у Львівській області продовжується робота зі створення інформаційно-інноваційно-освітньо-просвітницького консорціуму (кластеру), як функціональної структури регіонального центру науково-технічної і економічної інформації. Також у Львівській політехніці розпочав свою роботу Інноваційний офіс. Крім того, Львівська міська рада разом з Інститутом міста і представниками бізнесу створили Львівський центр інновацій з метою стимулювання впровадження та використання нових технологій.

На Івано-Франківщині також триває робота зі створення інноваційної інфраструктури, зокрема індустріальних парків. Так, уже визначено Калушську і Долинську промислові зони. Створені робочі групи зі створення індустріальних парків на територіях Хриплинської (територія Івано-Франківської міської ради), Коломийської та Рожнятівської промислових зон. Із вересня 2013 р. розпочав роботу бізнес-інкубатор, створений на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Разом з цим у Києві укладено угоду про співпрацю між Київською МДА, Торгово-промисловою палатою України та Міжнародним благодійним фондом «Сід Форум Україна». У рамках угоди відкрито Київський інноваційний інкубатор «iHub», де молодим підприємцям та Start-Up компаніям для розвитку їхнього бізнесу надаються спеціально обладнані приміщення та майно. На сьогодні свої проекти розвивають 15 Start-Up компаній, автори ще 10 проектів стали віртуальними резидентами інкубатору. У подальшому планується реалізувати проект інноваційного парку Bionic iHub, що дозволить створити до 20 тис. робочих місць. Крім того, для підвищення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, розвитку інноваційної діяльності Київською міською державною адміністрацією опрацьовується питання щодо створення кластера у сфері легкої промисловості.

Також з поточного року на сайті «Криворізького ресурсного центру» почав свою роботу «Віртуальний бізнес-інкубатор».

«Формування інноваційної інфраструктури продовжиться і в наступному році, - запевнив В.Семиноженко. - В Уряду є розуміння важливості цього процесу та його впливу на розвиток економіки держави загалом».

 

 

версія для друку