українська російська англійська
Микола Азаров: Євросоюз не запропонував Україні перспективи членства
27.12.2013 | 14:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Європейський Союз відмовив Україні в перспективах членства при опрацюванні угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі, хоча Уряд України два роки наполягав на включенні до тексту угоди цього пункту.

Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у програмі «Іспит для влади» на Першому національному.

"Соцопитування, які проводяться, питають: ви згодні вступити в ЄС, відповідають - згодні. Але нас ніхто туди не кличе і не запрошує! Ми домагалися два роки цього запису про наші перспективи, нам сказали ні", - підкреслив Глава Уряду.

Прем'єр водночас нагадав, що частина українців вважає, що відразу після підписання угоди про асоціацію буде введений безвізовий режим. Проте, Україна ще в 2005 році пішла на безпрецедентний крок, відмінивши візи для громадян більше ніж 30 країн, і жодна держава не зробила у відповідь кроку.

"Ми втратили візовий збір, це великі гроші, за рахунок яких утримуються наші посольства, втратили пошану до себе. Ніхто на цьому світі однобічні вчинки не робить. Минуло вже вісім років, а ми так і не отримали нічого натомість", - додав Микола Азаров.

Глава Уряду також зазначив, що умовою введення безвізового режиму є закон про т.з. рівності сексуальних меншин. Проте, підкреслив Прем'єр, в Україні їх права ніхто не ущемляє. "Хіба ми питаємо про сексуальну орієнтацію під час прийому на роботу?", - зазначив Азаров. Він також сказав, що представники сексменшин не можуть укладати одностатеві шлюби, проте проти цього виступають всі православні конфесії. "У Верховній Раді закон знаходиться декілька місяців, і ні у кого немає бажання його розглядати. Ні опозиція, ні Партія регіонів, ні тим більше комуністи не горять бажанням його приймати", - сказав Глава Уряду.

"Нехай оратори на майдані запитають, чи згоден народ при асоціації піти на підвищення вартості житлово-комунальних послуг? Ціни на товари виростуть значно, на імпортні - удвічі, тому що однією з умов МВФ є глибока девальвація, долар коштуватиме в 1,5-2 раза вище, відтак подорожчає імпорт, продукти харчування, а зарплати і пенсії знеціняться", - нагадав Микола Азаров.

"Вони згодні підписати таку угоду? Згодні закрити вугільну промисловість? А від нас вимагають припинити держпідтримку вугільної галузі. Згодні, щоб село зубожіло? А від нас вимагають припинити дотації на село", - пояснив Прем'єр-міністр.

Він зазначив, що поведінка опозиції сьогодні схожа на дитячу образу. "Тато обіцяв купити велосипед... але з якихось причин не купив, і ось моя мрія зруйнувалася", - пожартував Прем'єр-міністр.

"Щоб реалізувати європейську мрію - потрібно працювати", - підкреслив Прем'єр-міністр України.

 

 

версія для друку