українська російська англійська
Фінансовий ресурс, отриманий від РФ, буде спрямований на модернізацію економіки, - Мінекономрозвитку
27.12.2013 | 17:05
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Фінансовий ресурс, отриманий від Російської Федерації, необхідно використовувати з максимальною ефективністю. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян.

За його словами, Уряд України не допустить, аби ці кошти були витрачені «на проїдання». Ці ресурси підуть на підтримку національної валюти, на покриття частини боргових зобов’язань, але значна частина буде спрямована на модернізацію високорентабельних галузей, які зможуть створити додану вартість для отримання максимального кумулятивного ефекту. Адже тільки випуск конкурентоспроможної продукції на новітніх технологічних лініях дасть довготривалий ефект оздоровлення й розвитку вітчизняної економіки.

«Потрібно пропустити ці кошти через економіку. Щоб за їх рахунок ми отримали і максимальну підтримку галузей, і організацію нових високопродуктивних підприємств, і створення робочих місць. Загалом це забезпечить додаткові надходження до держбюджету», – пояснив Валерій Мунтіян.

Основне завдання Уряду, наголосив Урядовий уповноважений, – забезпечити стабільність макроекономічної ситуації в країні, оживити економіку, активізувати модернізацію виробничих потужностей.

Як зазначив Валерій Мунтіян, є три рівні важливості завдань для держави. Перший – життєво важливий, другийстратегічний, третійтактичний.

«Наприклад, євроінтеграцію можна віднести до другого рівня: це важливо, але вирішення можна відкласти на пізніший термін. Найголовнішезабезпечити життєздатність країни. Досягненню саме цієї мети будуть повною мірою сприяти і зниження ціни на газ, і 3 млрд доларів, вже отримані від РФ, і ті 12 млрд. доларів, які Україна отримає в подальшому, а такожвідновлення коопераційних зв’язків. Усе це, зрештою, працюватиме на підвищення добробуту наших громадян», – сказав Валерій Мунтіян.

 

 

версія для друку