українська російська англійська
Микола Азаров: У 2014-му економіка вийде на траєкторію зростання
27.12.2013 | 17:25
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Завдяки підписаним президентами України та Росії угодам, у 2014 році економіка України вийде на траєкторію зростання, а добробут громадян покращиться. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров у Фейсбуці.

«Московські домовленості двох президентів - Путіна і Януковича дозволили нашій країні отримати перспективи на 2014 рік, а всім нашим людям впевненість у тому, що в новому році зростуть і зарплати, і пенсії, і ніхто не втратить роботу, економіка країни вийде на траєкторію зростання», - сказав Микола Азаров.

При цьому він зазначив, що зараз у ЗМІ звучить критика з приводу цих угод, що вражає відсутністю логіки.

«Пункт 1: за логікою опонентів Україні краще купувати газ по 500 дол. за тисячу кубометрів, а не за 268. Дивна логіка, погодьтеся. Нібито дешевший газ не буде створювати стимулів для модернізації економіки. Так і хочеться запитати: а дорожчий газ що, сприяє накопиченню ресурсів, необхідних для модернізації, або, навпаки, відволікає ресурси від модернізації? Або такий ще елемент критики: не треба було брати кредити у Москви, треба було брати у МВФ. Теж дивна логіка. Виходить, взяти кредит під такий же точно відсоток, що і у МВФ, але без умови підвищити тарифи для населення в два рази, обвалити національну валюту, припинити державну підтримку селу, закрити шахти - краще? Звичайно, критики так прямо не говорять, і в цьому їх цинізм і лицемірство, але я називаю все своїми іменами», - сказав Прем'єр-міністр.

Він зазначив, що якби Україна підписала угоду з ЄС, то московських домовленостей не було б, «а це означає, що у нас залишався б один вихід: йти на умови МВФ і закривати підприємства, орієнтовані на ринки Росії».

Микола Азаров зазначив, що з часом все більше людей будуть переконуватися в правильності рішення влади України в ситуації, яка склалася.

 

версія для друку