українська російська англійська
Дмитро Колєсніков: 2014 рік стане для Дніпропетровщини роком розвитку, нових звершень та перемог
28.12.2013 | 09:56
Дніпропетровська ОДА

Губернатор Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков на 23 сесії обласної ради VI скликання підбив підсумки 2013 року та окреслив плани на наступний рік. За його словами, 2014 рік має стати для регіону роком розвитку, нових звершень та перемог.

Дмитро Колєсніков зазначив, що на сьогоднішній день є ряд факторів, які дають у цьому впевненість. Це домовленості, що були досягнуті Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем і Прем'єр-міністром Миколою Яновичем Азаровим у Москві.

«Зокрема, стабільне торгово-економічне співробітництво з Росією і країнами СНД - це можливість для зростання обсягів виробництва на підприємствах Дніпропетровщини. На ці ринки припадає приблизно половина експорту регіону, а по деяких підприємствах - 70-80 %», - сказав губернатор Дмитро Колєсніков.

Також він додав, що зниження цін на російський газ - це також можливість для промисловості області вивільнити кошти для інвестицій у модернізацію та технічне переозброєння виробничих потужностей.

«Грамотна, прагматична і зважена внутрішня і зовнішня політика, яку сьогодні втілює у життя керівництво нашої країни, підтримка нашого регіону з боку Президента та Уряду України вселяють у нас впевненість у тому, що для Дніпропетровщини 2014 має стати роком подальшого розвитку, звершень і перемог», - сказав Дмитро Колєсніков.

Зокрема, на Дніпропетровщині планується збільшити конкурентоспроможність промисловості. Для цього необхідно провести модернізацію існуючих підприємств, створити нові підприємства і виробничі цикли, розвивати високотехнологічні галузі, впроваджувати інновації у виробництво.

«Нам необхідна диверсифікація економіки, тому наступного року ми повинні стимулювати розвиток сільського господарства, будівництва і галузей, спрямованих на імпортозаміщення. Це дозволить економіці регіону знизити залежність від експорту і наповнювати внутрішній ринок продукцією вітчизняного виробництва. Дніпропетровщина має стати регіоном з кращим в Україні бізнес-кліматом. Це - наша стратегічна задача, яку ми будемо вирішувати в наступному році», - зазначив губернатор Дмитро Колєсніков.

За словами керівника регіону, для цього обласна влада розширюватиме комплекс заходів з підтримки бізнесу щодо створення умов для його розвитку, а також буде розвивати інструменти взаємодії - такі як Рада вітчизняних та зарубіжних інвесторів при облдержадміністрації та Дніпропетровське інвестиційне агентство.

Також у регіоні буде продовжено роботу у галузі енергозбереження - як у промисловому, так і у комунальному секторі. Адже, як зазначає Прем’єр-Міністр України Микола Янович Азаров, нова ціна російського газу - це не привід розслабитися і забути про енергозбереження. Навпаки - це той ресурс часу, який ми повинні використовувати для розробки і запуску систем раціонального використання та економії енергоресурсів, розвитку альтернативних видів енергії.

«Ще одним пріоритетом стане реалізація проектів соціально-економічного розвитку області. Це будівництво метрополітену, продовження будівництва об'їзної дороги, реконструкція Троїцького собору, а також найбільші об'єкти Євробаскету-2015, які повинні бути повністю завершені до кінця 2014 року», - сказав губернатор.

Продовжиться розвиток сфери охорони здоров'я. Ключові завдання на наступний рік - запуск на повну потужність радіологічного корпусу, реконструкція неонатального корпусу, введення в експлуатацію Єдиної диспетчерської системи швидкої допомоги.

У сфері освіти пріоритетом буде впровадження нових технологій освітнього процесу, встановлення тісного зв'язку освіти і виробництва, популяризація робітничих професій та підвищення конкурентоспроможності випускників регіону на ринку праці.

«Наші плани розвитку засновані на добре опрацьованих розрахунках, вони враховують реалії економіки регіону і відповідають потребам жителів. Багато проектів вже знаходяться в стадії реалізації. Вони можуть і повинні бути успішно завершені в новому році», - наголосив керівник регіону.

 

версія для друку