українська російська англійська
На Черкащині діє регіональна програма "Власний дім"
30.12.2013 | 10:05
ЧЕРКАСЬКА ОДА

На Черкащині діє регіональна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», затверджена рішенням Черкаської обласної ради від 19.12.2000 р. № 18-5, рішенням сесії обласної ради від 28.08.2009 р. № 28-5/V, продовжена на період 2010-2015 років. Основною метою програми є збільшення обсягів житла в сільській місцевості та забезпечення її доступності для громадян, які потребують поліпшення умов проживання. Відповідно до існуючого законодавства для досягнення вказаної мети передбачається пільгове кредитування сільського населення під 3% річних на наступні цілі: нове будівництво житлових будинків з господарськими приміщеннями, завершення раніше розпочатого будівництва та реконструкція існуючого житла, придбання житлових будинків у сільській місцевості та будівництво інженерних мереж.

На сьогодні програма «Власний дім», завдяки своїй доступності для населення, отримала визнання і підтримку серед сільських забудовників майже в усіх районах області та є для багатьох реальною можливістю поліпшення умов проживання. Можливістю отримати кредит вже скористалися 419 осіб.

Правом на отримання пільгового кредиту зі ставкою 3% річних користуються громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних та обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я.

Фінансування кредиту здійснюється виключно у безготівковій формі, шляхом перерахування кредитних коштів на особистий рахунок позичальника, відкритий у АТ «Ощадбанк».

Програмою на 2013 рік передбачено фінансування 1 180 тис. грн. за рахунок усіх джерел.

Станом на 26.12.2013 року профінансовано сільських забудовників на суму 692,6 тис. грн. У розрізі джерел фінансування це становить:

- Державний бюджет – 235 тис. грн. – 67 %;

- Місцевий бюджет – 457,6 тис. грн. – 55,1 %.

Кредити використано на нове будівництво, реконструкцію та добудову житла, придбання житла та будівництво інженерних мереж.

 

 

версія для друку