українська російська англійська
Протягом 2013 року майже 300 дітей-сиріт Черкащини знайшли родину
30.12.2013 | 10:22
Черкаська ОДА

Днями під час засідання колегії Черкаської облдержадміністрації обговорили виконання в регіоні Закону України «Про загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року».

Як повідомила начальник служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації Оксана Покатілова, нині на теренах краю проживає 2 413 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, з них 87,5% – виховуються в сім’ях.

За її словами, у 15 районах і містах нашої області рівень охоплення дітей сімейними формами виховання перевищує середньо обласний показник. Найбільша кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання, в Уманському (97,7%), Жашківському (95,7%) та Смілянському районах (93,7%).

Окрім того, із початку року в області усиновлено 72 дитини, ще 213 маленьких черкащан влаштовано у родини опікунів та піклувальників. Загалом же, у 726 сім’ях усиновителів виховується 805 усиновлених дітей, у 125 прийомних сім’ях – 229 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а в 31-ому дитячому будинку сімейного типу мешкає 222 дитини. При цьому на утримання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу з державного бюджету вже виплачено майже 15 мільйонів гривень.

– Водночас, ми повинні пам’ятати, що збільшуючи кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу необхідно не забувати про їхню якість, – підкреслила Оксана Іванівна. – Діти в цих родинах повинні почувати себе комфортно і мати все необхідне для повноцінного розвитку.

Як зауважила начальник служби у справах дітей, завдяки активному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї протягом року вдалося зменшити кількість осиротілих дітей в інтернатних закладах на 4 відсотки.

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб наголосив, що вчасне втручання у вирішення проблем, які виникають у сім’ях, може запобігти порушенню прав кожної дитини. Відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича, перед нами стоїть завдання максимально підтримувати родину, яка опинилася у складній життєвій ситуації, надавати батькам якісні соціальні послуги та зберегти сім’ю для дитини.

 

 

версія для друку