українська російська англійська
У 2013 році прогнозується найбільший показник експорту за останні 17 років
30.12.2013 | 10:54
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

У 2013 році прогнозується найбільший показник експорту за останні 17 років – близько 150 млн тонн вантажів, перевезених залізничним транспортом України. У 2012 році цей показник склав 141 млн тонн. Загалом у поточному році залізниці України, за прогнозними даними, перевезли 441,9 млн тонн вантажів, що менше 2012 року на 3,4%. Послугами залізниць скористалися 482,8 млн пасажирів – практично на рівні минулого року. Середньомісячна заробітна плата у залізничній галузі зросла проти минулорічного показника на 7% або на 241,5 грн. і  становить 4000,7 грн.

Обсяг транзитних перевезень зменшиться проти минулого року на 20% та становитиме 33,5 млн тонн, прогноз імпорту – на рівні минулого року, внутрішні перевезення незначно зменшаться (до 5%).

Впродовж року керівництво залізничної галузі успішно виконувало завдання Уряду з реалізації Державних (цільових) та галузевих програм. Зокрема, з оновлення вантажного рухомого складу, так станом на початок грудня на підприємства Укрзалізниці поставлено 723 піввагона та укладено договори лізингу на поставку 4916 вантажних піввагонів. Крім того, на виконання Програми оновлення локомотивного парку на 2012 – 2016 роки було закуплено та прийнято на баланс залізниць 6 нових магістральних вантажних електровозів постійного струму виробництва АТ "Електровозобудівник" (Грузія).

У 2013 році з метою розвитку інфраструктури галузі залізничники модернізували 264 км залізничної колії при запланованих 229,6 км, уклали 88 нових стрілочних переводів, замінили 128 комплектів стрілочних переводів. Залізничники працюють над проектами з електрифікації залізничних напрямків Волноваха – Комиш-Зоря – Запоріжжя та Долинська – Миколаїв – Колосівка. Метою цих проектів є електрифікація та модернізація систем сигналізації і зв’язку на зазначених напрямках для забезпечення зростаючих обсягів перевезень, енергозбереження при перевезеннях залізничним транспортом та зменшення експлуатаційних витрат.

Цього року розпочалося спорудження нового Бескидського залізничного тунелю на дільниці Бескид – Скотарське напрямку Чоп – Львів – Київ, що сприятиме збільшенню пропускної спроможності пан'європейського міжнародного транспортного коридору № V, дотриманню безпеки руху. Цей проект має загальнодержавне значення, спрямований на розвиток транспортної інфраструктури, у тому числі з використанням ресурсів міжнародних фінансових організацій, міжнародної технічної допомоги та коштів приватних інвесторів.

Крім того, з метою покращення умов обслуговування пасажирів, забезпечення доступності інфраструктури для осіб з обмеженими фізичними можливостями та покращення технічного стану будівель і споруд  коштами залізниць України виконано роботи з будівництва та реконструкції на основних об’єктах залізничної інфраструктури. Зокрема, будівельними підрозділами Донецької залізниці реконструйовано вокзал станції Краматорськ, відремонтовано пасажирські платформи на станціях Форпостна, Стаханов, ім. Кожушко; на Львівській проведено реконструкцію будівель і споруд ст. Рахів; на Одеській залізниці – реконструкцію пасажирських платформ на станціях Іванівка, Мігаєве, Кодима; на Південній залізниці відновлено пасажирські платформи на станціях Балаклія, Аксютівка, Краснопавлівка, Голубово, Богодухів; на Південно-Західній залізниці – пасажирські платформи на станціях Ніжин, Загальці, Тетерів, Буча, Рубежівський, Малютинка, Зеніт та вокзалів на станціях Рахни, Сербинівці, Старокостянтинів, Станишівка; на Придніпровській закінчено  будівництво вокзалу на ст. Рокувата, реконструкцію пасажирських платформ на станціях Янцеве, Канкринівка, Вільнянськ, Балабіне, Бурчацьк.

На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку в Україні  спортивної та туристичної інфраструктури  у 2011 – 2022 роках, продовжується модернізація та капітальний ремонт залізничної інфраструктури на найпопулярніших туристичних напрямках Львів – Стрий – Славське, Ужгород – Чоп – Батьове – Славське, Івано-Франківськ – Стрий.

версія для друку