українська російська англійська
Аграрії використають більше мільйона тонн міндобрив для весняно-польових робіт
30.12.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2014 році для проведення весняно-польових робіт аграрії планують використати 1,07 мільйона тонн мінеральних добрив. Наразі Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі узгодили графік поставок міндобрив за місяцями та їхній асортимент. Проте протягом останніх тижнів деякі виробники, посилаючись на відсутність добрив на складах, відмовляються видавати рахунок-фактуру для їхнього придбання. Причиною цього міг стати перегляд відпускних цін на газ для хімічної промисловості. Це дало змогу посередникам підвищити ціни. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Для проведення комплексу весняно-польових робіт 2014 року сільгоспвиробники планують використати майже 1,07 мільйона тонн мінеральних добрив. Найбільше буде внесено азотних добрив – 754 тисячі тонн, що на 13% більше, ніж у 2013 році, фосфорних – 178 тисяч тонн і калійних – 134 тисячі тонн. Так, Мінагрополітики спільно з Мінекономрозвитку вже узгодили помісячний план поставок мінеральних добрив та їхній асортимент.

Також кожен регіон був прикріплений до вітчизняних хімічних підприємств, враховуючи їхні виробничі потужності. Протягом останніх тижнів деякі виробники міндобрив відмовляються видавати рахунок-фактуру на придбання поживних речовин, посилаючись на їхню відсутність на складах. Причиною цього міг стати перегляд відпускних цін на газ для хімічної промисловості, що спричинить зниження ціни на агрохімікати.

Це дало змогу посередникам, які раніше придбали міндобрива, підвищити реалізаційні ціни. Проте наявних залишків мінеральних добрив у сільгосптоваровиробників, насамперед азотних, буде достатньо, щоб провести перше весняне підживлення озимих культур на рівні 30 кг/га, що відповідає агротехнічним вимогам. Для того ж, щоб стабілізувати цінову ситуацію на ринку мінеральних добрив, Мінагрополітики запропонувало розробити механізм формування оптимальних цін на поживні речовини.

А також фіксувати ціну на термін не менше ніж квартал із наступним корегуванням у разі необхідності. Також аграрне відомство планує підготувати пропозиції щодо надання конкретних преференцій хімічним підприємствам в частині забезпечення енергоносіями, сировиною, насамперед імпортованою, в межах критеріїв, що забезпечуватимуть виробництво конкурентоспроможної продукції.

Нагадаємо, раніше Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що аграрії мають необмежені можливості для збільшення врожайності зернових, у тому числі і завдяки внесенню мінеральних добрив у грунт. Глава відомства також повідомив, що за останні роки поступово зростає кількість мінеральних добрив, які вносяться сільгоспвиробниками.

Так, у 2010 році в середньому по Україні було внесено 54 кг діючої речовини на гектар, в 2011 – 68 кг, в 2012 – 72 кг, у 2013-му, за попередніми даними, 85 кг.

 

 

версія для друку