українська російська англійська
Юрій Бойко: Уряд прийняв постанову, яка дозволить знизити тарифи для бюджетних установ
30.12.2013 | 17:27
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Ухвалення Урядом України постанови «Про зниження ціни на природний газ» дає змогу зменшити вартість газу для бюджетних установ – лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів приблизно на 1000 грн. за 1000 кубометрів. Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України заявив Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко.

«Згідно з ухваленою постановою, ціни на природний газ з 1 січня наступного року зменшуються для бюджетних установ до 2448 гривень за 1000 кубометрів, без урахування податку на додану вартість. Це дає зменшення сплати за комунальні послуги в лікарнях, школах, дитячих садках, в усіх установах, які фінансуються з державного, або місцевих бюджетів. Сьогодні бюджетна сфера сплачує за газ приблизно на 1000 грн. більше», - підкреслив Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що вартість газу зменшиться і для промислових підприємств, що сприятиме підвищенню їх конкурентоздатності та експортного потенціалу.

«Зменшення ціни на газ для промисловості – це підвищення конкурентоздатності підприємств, збільшення попиту і зменшення вартості товарів, особливо тих, на виробництво яких витрачається більше газу. Це буде дуже корисно як для внутрішнього споживання і  ринку, так і для підвищення експортної складової», - сказав Юрій Бойко.

Він зазначив, що ціна на газ для промисловості знижуватиметься протягом 2014 р. поквартально – на перший квартал ціна газу становитиме 3113 гривень за 1000 кубометрів (без ПДВ цільової надбавки і вартості транспортних послуг), на другий 2752 грн., на третій – 2602 грн., на четвертий – 2502 грн.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що зазначене зменшення ціни на газ для українських споживачів стало можливим завдяки досягнутим Президентами України і Росії домовленостям.

«Ця постанова є прямим наслідком домовленостей, які були досягнуті Президентом України і Президентом Російської Федерації щодо зменшення вартості російського газу для України і закріплені Додатком до угоди про постачання газу. Згідно з додатком, вартість російського газу для України з 1 січня 2014 року становитиме 268,5 доларів США за 1000 кубометрів», - сказав Юрій Бойко.

«Зменшення вартості газу дає економію для бюджету України на рік приблизно 12 млрд. грн., і для промислових підприємств – близько 10 млрд. грн. Тобто 3 млрд. доларів ми заощадимо наступного року за рахунок зменшення вхідної ціни на газ, що постачається з Російської Федерації», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку