українська російська англійська
НКРЕ: Знижено граничні рівні цін на природний газ для бюджетних організацій та промислових споживачів з 1 січня 2014 р.
30.12.2013 | 18:57
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

На виконання доручення Президента України Віктора Януковича, оголошеного на засіданні Ради регіонів 26 грудня 2013 року, щодо поступового зниження цін на газ для споживачів України та рішення Уряду від 30 грудня щодо зниження з 1 січня 2014 року ціни газу Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, прийнято рішення, за яким з 1 січня 2014 року знижено граничний рівень ціни на природний газ (без урахування податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу за регульованим тарифом) для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів до рівня 2448 грн/тис. куб. м (для дитячих садків, лікарень, студентських і інших гуртожитків та інше). Також знижено для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання на I квартал 2014 року до рівня - 3113 грн/тис. куб. м. Зниження ціни до рівня 2448 грн/тис. куб. м також передбачено і на газ, що реалізується для виробництва теплової енергії установам та організаціям, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів.

При цьому для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, до кінця 2014 року, граничний рівень ціни прогнозується незмінний, а для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання прогнозується поступове, поквартальне зниження цін.

Порівняно з граничними рівнями цін на природний газ - 3459 грн/тис. куб. м, які діяли до 1 січня 2014 року, для цих категорій споживачів зменшення склало:

- для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання - 346 грн/тис. куб. м (на перший квартал 2014 року), що з урахуванням подальшого поступового зниження забезпечить можливість зекономити підприємствам України у 2014 році близько 10 млрд. грн;

- для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів - 1011 грн/тис. куб. м, що забезпечить економію Державного бюджету близько 2,3 млрд. грн.

Збереження ціни газу на теплову енергію для населення на рівні 1309,2 грн/тис.куб. м з урахуванням одночасного зниження закупівельної ціни імпортованого газу забезпечить зменшення видатків з Державного бюджету на компенсацію різниці в цінах закупівлі імпортованого газу та його реалізації на 11,0 млрд. грн.

версія для друку