українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкриють ще одне відділення гемодіалізу для пацієнтів з нирковою недостатністю
31.12.2013 | 10:30
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

На Дніпропетровщині функціонує відділення гемодіалізу в обласній лікарні імені Мечникова та два його філіали у Дніпродзержинську та Кривому Розі. Незабаром ще один філіал відкриють у Дніпропетровській міській лікарні №4. Про це повідомила директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Валентина Гінзбург під час зустрічі з пацієнтами відділення гемодіалізу обласної лікарні імені Мечникова.

Валентина Гінзбург зазначила, що на сьогодні у лікарні №4 вже завершується ремонт відділення гемодіалізу. У ньому будуть знаходитися 24 апарати штучної нирки. Вже вбудована нова система очищення води і водозабезпечення цих апаратів, встановлені додаткові автоматичні джерела безперебійної подачі електроенергії.

Лікарня №4 розрахована на 745 ліжок різних профілів. А тому пацієнти після процедури гемодіалізу зможуть залишатися у медзакладі стільки, скільки цього потребує стан їх здоров’я. Усі вони будуть забезпечені кваліфікованою медичною допомогою.

У лікарні працюють такі спеціалізовані відділення, куди госпіталізують пацієнтів зі всієї області, як: токсикологічне, гематологічне, онкоторокальне, а також відділення судинної хірургії. Крім того, медзаклад є клінічною базою для Дніпропетровської державної медакадемії, де навчаються молоді спеціалісти.

Також вона зазначила, що 86 людей, які отримують лікування у відділенні гемодіалізу обласної лікарні імені Мечникова, проживають саме у районі міської лікарні №4. Тому відкриття такого відділення дозволить не лише збільшити сумарну кількість діалізних ліжко-місць в області, але й суттєво підвищить якість медичного обслуговування.

Окрім того, враховуючи те, що відділення гемодіалізу в обласній лікарні імені Мечникова працює у три зміни, і обладнання, яке використовується тут для лікування пацієнтів, вже потребує ремонту та часткової заміни, пацієнти матимуть змогу отримувати безперервне лікування у новому філіалі.

«На сьогодні розглядаються питання щодо відкриття додаткових філіалів й в інших містах регіону. А тому питання про закриття відділення обласної лікарні імені Мечникова не розглядається. Мова йде лише про поліпшення надання медичної допомоги та збільшення кількості діалізних місць», - наголосила Валентина Гінзбург.

Зазначимо, що фінансування з обласного сюжету для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, які потребують проведення гемодіалізу, перитоніальним діалізом та імуносупректоральною терапією становить 28,8 млн. грн. Це вдвічі більше, ніж було в 2008 році.

 

 

версія для друку