українська російська англійська
Заходи, що вживаються Урядом, позитивно вплинуть на розвиток вітчизняної авіапромислової галузі в цілому, - В. Мунтіян
31.12.2013 | 10:23
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міжурядова Угода про реалізацію заходів державної підтримки відновлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-124, підписана у Москві, зміцнить позиції вітчизняного літакобудування та надасть нового імпульсу виробничої кооперації між Україною і Росією. Про це заявив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, країнами-учасницями Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

За його словами, цей документ відображає основні домовленості в галузі розробки, поновлення серійного виробництва, поставок і підтримки експлуатації літаків сімейства Ан- 124 з двигунами Д-18Т та їх модифікаціями, включаючи роботи з сервісного обслуговування, ремонту, модернізації, авторського нагляду, подовження ресурсів літаків сімейства Ан-124 і двигунів до них.

«Звичайно, для нас реалізація цієї Угоди є дуже важливим моментом: адже у нас є потужна база і для нас літакобудування – пріоритетна галузь. Це дуже потужні літаки. Російська Федерація планує їх замовити близько 60-ти. І, крім того, налагодити спільне виробництво», - сказав Валерій Мунтіян.

Також прийнято остаточне рішення стосовно завершення спільних державних випробувань літака АН-70 до кінця першого кварталу 2014 року. За їх результатами буде прийматися рішення про спільне серійне виробництво.

«Ан-70 – це найкраща машина в своєму класі, яка має реальну перспективу просування не тільки на ринки країн Митного союзу, але і третіх країн», - зазначив Валерій Мунтіян.

Він нагадав, що переважна більшість українських авіабудівних підприємств співпрацюють з країнами Митного союзу, зокрема, з Російською Федерацією та Республікою Казахстан в галузі розробки, виготовлення і експлуатації авіаційної техніки, а також авіаційних двигунів до них. Взаємні поставки, зокрема, між Росією і Україною комплектуючих виробів та інших матеріальних ресурсів, необхідних для створення авіаційної техніки в рамках коопераційних зв'язків здійснюються на підставі міжурядових угод і протоколів між нашими державами.

«Подальша інтеграція і розширення коопераційних зв'язків з країнами Митного союзу для більшості українських підприємств галузі – пріоритетний напрям. Заходи, що вживаються нашим Урядом позитивно вплинуть на розвиток вітчизняної авіапромислової галузі в цілому», - підсумував Урядовий уповноважений.

версія для друку