українська російська англійська
Російська Федерація залишається стратегічним партнером України, - Мінекономрозвитку
31.12.2013 | 15:35
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

На Російську Федерацію припадає майже третина всього українського експорту - 27,1% за підсумками січня-вересня 2013 року. Для порівняння, на Євросоюз, а це 28 країн - 26%.

При цьому, зазначив заступник директора департаменту торговельно-економічного співробітництва з країнами СНД та Російською Федерацією Мінекономрозвитку Володимир Шевченко, основу українського експорту в РФ становить продукція машинобудування - 36,5%. На металургію припадає 22% обсягу експорту, агропромисловий комплекс - 12,3%, хімічну галузь - 12%.

Також, за його словами, значний потенціал має економічне співробітництво країн в атомній енергетиці, сфері транспорту, авіаційній і космічній промисловості.

За інформацією представника Міністерства, рекордним за обсягом двостороннього товарообігу для України та РФ став 2011 рік - 55,5 млрд. дол. США.

Водночас Володимир Шевченко впевнений, що обсяги торгівлі між країнами будуть тільки збільшуватися, цьому сприятиме реалізація рішень 6-го засідання Українсько-російської міждержавної комісії 17 грудня 2013 року у м. Москва і 10-го засідання Українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва 15 жовтня 2013 року у м. Калуга.

Також експерт Міністерства вважає, що активізувати торговельно-економічні відносини двох країн, допоможе реалізація підписаної 17 грудня 2013 року в москва «дорожньої карти» щодо врегулювання обмежень у двосторонній торгівлі між Україною і Російською Федерацією на 2013-2014 роки.

За його інформацією, обсяг прямих інвестицій з Російської Федерації в Україну за 9 місяців 2013 року зріс на 1,2% і становив 3,84 млрд. дол. США або 6,8% від загального обсягу інвестицій, що надійшли в країну.

В основному інвестиції з РФ спрямувались у фінансову сферу - 2,5 млрд. дол. США і промисловість - 303,9 млн. дол. США.

«Безумовно, можна очікувати збільшення обсягів інвестицій у спільні українсько-російські проекти. Наскільки значним може бути збільшення, залежатиме від ряду факторів, зокрема, політичної стабільності в Україні, повернення до нормального функціонування економіки країни, бюджетоформуючого процесу, усунення наявних на сьогодні політичних ризиків і, тим самим, відновлення довіри інвесторів», - зазначив Володимир Шевченко.

 

версія для друку