українська російська англійська
З наступного року надбавки за обсяг виконаної роботи та її якість отримуватимуть усі лікарі первинної ланки
02.01.2014 | 10:10
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

На останньому засіданні у 2013 році Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою  наступного року передбачені надбавки до заробітної плати медичним працівникам первинної ланки у всій країні. Раніше їх отримували лише медики у пілотних регіонах. Зазначені надбавки будуть виплачуватися не тільки за обсяг виконаної роботи, але й за її якість.

Постановою також затверджено Порядок формування фонду оплати праці медичних працівників, які надають первинну медичну допомогу, та Порядок встановлення надбавок за обсяг та якість виконаної роботи медичним працівникам закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу.

Ухвалення постанови дозволяє формувати гарантований фонд оплати праці медпрацівників, які надають первинну медичну допомогу. Фонд включає в себе видатки на виплату надбавок за обсяг та якість виконаної роботи та створить передумови для поліпшення медичного обслуговування  населення.

Нагадаємо, що у Державному бюджеті на 2013 рік на виплату надбавок медичним працівникам первинної ланки з надання медичної допомоги у пілотних регіонах було передбачено 250 млн. грн., що дозволило в середньому збільшити зарплатню на 50-60 відсотків.

Приміром, у Києві на ці надбавки було передбачено 57,3 млн. грн. Протягом семи місяців 2013 року вони нараховувалися 910 лікарям первинної ланки, середня сума підвищення заробітної плати яких склала близько 1040 гривень. У порівнянні з січнем 2012 року, заробітна плата столичних лікарів, котрі працюють на «первинці», в 2013 році зросла на 33,6 відсотків, у працівників середнього медичного персоналу вона збільшилася на 38,4 відсотки. У середньому по Україні розмір заробітної плати лікарів сімейної медицини та загальної практики становить 6,5-7 тисяч гривень.

 

версія для друку