українська російська англійська
Продовжено експеримент з надання пільг з оплати електроенергії у грошовій формі
06.01.2014 | 11:24
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд прийняв рішення продовжити у 2014 році проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії. Відповідну постанову №899 Кабінет Міністрів прийняв 18 грудня 2013 року, внісши зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 р. № 866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії».

Нагадаємо, що було урядове прийнято рішення про початок проведення експерименту на Волині у другому півріччі 2010 р. Фінансування витрат, пов’язаних з наданням громадянам пільг у грошовій формі з оплати електроенергії під час проведення експерименту, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання передбачених законодавством пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати тощо.

Механізм надання громадянам пільг у грошовій формі з оплати електроенергії під час проведення експерименту у Волинській області визначено відповідним Порядком, затвердженим урядовою постановою. Його дія поширюється на громадян та членів їх сімей, які мають право на пільги з оплати електроенергії згідно із законом. Громадянину, який має право на пільги згідно з кількома законами, призначається грошова виплата згідно з одним законом за його вибором. Водночас дія порядку не поширюється на осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

Надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії  здійснюється органами праці та соціального захисту населення на підставі заяви громадянина. Сума грошової виплати визначається виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, з урахуванням встановленої норми споживання електроенергії та тарифів на неї. Сума грошової виплати пільговикам, які проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, визначається з урахуванням частини третьої статті 17 Закону України «Про електроенергетику». У разі затвердження нових тарифів на електроенергію органи праці та соціального захисту населення проводять перерахунок сум грошових виплат. Грошові виплати здійснюються щомісяця через пошту, банківські установи чи уповноважених пільговиком осіб.

 

версія для друку