українська російська англійська
Херсонський перинатальний центр відповідатиме міжнародним стандартам ISO
08.01.2014 | 11:04
Херсонська ОДА

Охорона здоров'я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю розвитку країни, яка увесь час знаходиться в центрі уваги Президента України Віктора Януковича. Зокрема, по всій країні реалізується Національний проект «Нове життя», в рамках якого активно впроваджується нова філософія надання перинатальної допомоги.

Тому відповідно до Указу Глави держави від 08 вересня 2010 року 895/2010 «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямків соціально-економічного та культурного розвитку» на Херсонщині завершено підготовчу роботу щодо створення  обласного перинатального  центру.  Крім того, обласною державною адміністрацією розроблено та затверджено оновлені плани заходів реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» та план комунікаційної компанії. А медичне завдання на розробку проектно-кошторисної документації на реконструкцію та технічне завдання на придбання обладнання вже погоджено і в Міністерстві охорони здоров'я України. 

Затверджений проект перинатального центру передбачає створення медичного закладу з урахуванням найсучасніших досягнень у будівництві медичних об’єктів. Зокрема, у Центрі будуть наявні так звані «чисті приміщення», система кондиціонування, вентиляції та подачі газів, що відповідатиме міжнародним стандартам ISO спеціально для вагітних жінок із різноманітними ускладненнями, а також їхніх новонароджених дітей вагою від 500 грам.

Введення в дію обласного перинатальнго центру дасть змогу значно підвищити якість надання медичної допомоги матерям та дітям, знизити показники материнської та малюкової смертності на 10-15%. Адже щороку в ньому будуть приймати пологи у 2,5 тисяч жінок з найскладнішою екстрагенітальною патологією. 

На даний час управлінням капітального будівництва обласної державної адміністрації розпочато процедуру тендерних торгів щодо проведення реконструкції перинатального центру. 

Нагадаємо, під час чергового засідання (22 листопада 2013 року) експертна комісія з реалізації Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства та дитинства» включила Херсонську область до Бюджетної програми щодо створення обласного перинатального центру. Загальна вартість проекту становить 79,391 млн. грн., з них на закупівлю медичного обладнання – 23,8 млн. грн. Окрім того, Благодійним фондом Віктора Пінчука буде закуплено обладнання вартістю 4,3 млн. грн., яке відповідатиме міжнародним вимогам надання медичної допомоги.

версія для друку