українська російська англійська
Уряд прийняв рішення щодо зниження ціни на газ для споживачів
08.01.2013 | 14:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд прийняв Постанову щодо зниження ціни на природний газ, якою встановлено граничний рівень його вартості для споживачів. Це практичний результат домовленостей Президентів України і Росії 17 грудня поточного року.

Так, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, за погодженням з Міністерством економічного розвитку і торгівлі рекомендовано встановити з 1 січня 2014 р. граничний (максимальний) рівень ціни на природний газ, що реалізується установам та організаціям, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів, — 2448 гривень за 1000 куб. метрів  та промисловим споживачам та іншим суб'єктам господарювання — 3113 гривень за 1000 куб. метрів на І квартал 2014 р. Ціни названо без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який справляється у розмірі 2 відсотків, тарифів на послуги з транспортування, розподілу і постачання природного газу за регульованим тарифом.

Водночас суб'єктам господарювання, які виробляють теплову енергію, рекомендовано ціну у розмірі 1309,2 гривні за 1000 куб. метрів з урахуванням відповідних податків та зборів, коли йдеться про виробництво та надання послуг з опалення та постачання гарячої води (крім обсягів, що використовуються для виробничої (комерційної) діяльності) населенню, релігійним організаціям, національним творчим спілкам та їх територіальним осередкам. Це стосується також блочних (модульних) котелень, установлених на дахах та прибудованих. Ціни визначаються за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води і визначаються, виходячи з обсягу природного газу, що використовується. При цьому для об’єктів, що надають послуги по опаленню та постанню гарячої води  бюджетним організаціям, рекомендована  ціна газу для виробництва тепла - 2448 гривень за 1000 куб. метрів.

Уряд рекомендував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені нею тарифи на теплову енергію для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання з урахуванням встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно граничних рівнів цін.

Також рекомендовано органам місцевого самоврядування переглянути з 1 січня 2014 р. встановлені ними тарифи на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води з урахуванням граничних рівнів цін, встановлених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики,.

Уряд постановив Державній інспекції з контролю за цінами забезпечити надання суб'єктам господарювання висновків щодо економічно обґрунтованих витрат під час формування цін на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води.

В свою чергу центральним і місцевим органам виконавчої влади необхідно забезпечити в межах своєї компетенції контроль за зниженням вартості відповідних платних послуг, що надаються населенню підприємствами, установами та організаціями, у зв'язку із зменшенням ціни на природний газ та теплову енергію.

 

версія для друку