українська російська англійська
Землевпорядники Одещини інвентаризували 26 тис. га земель сільгосппризначення
09.01.2014 | 09:54
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У 2013 році Одеська область однією з перших завершила роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Загалом, роботи виконані на площі 22 547 гектарів Про це повідомила на засіданні колегії начальник Головного управління Держземагентства в області Лариса Танова. Також на Одещині стовідсотково проведено нормативну грошову оцінку земель населених пунктів. Протягом минулого року землевпорядники інтенсивно вели роботи щодо її оновлення, завдяки чому щорічно збільшуються надходження від плати за землю (в середньому на 70 млн. грн. на рік).

Також в області у повному обсязі перетворені в електронний вигляд планово-картографічні матеріали та проведено перший земельний аукціон з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Торік на Одещині органи земельних ресурсів суттєво прискорили роботи зі встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг уздовж водних об’єктів. Так, у ході Регіональної програми розвитку земельних відносин і охорони земель на 2013-2015 роки в області встановлюються межі вздовж Куяльницького лиману, Великого Аджалицького, Хаджибейського, Тилігульського лиманів та Чорного моря. А вздовж річок Дунай, Південний Буг та Великий Куяльник, озер Шагани, Бурнас, Алібей, Сасик, Ялпуг, Кугурлуй, Китай, Катлабуг та Кагул активізовано роботи з розроблення документації із землеустрою.

«У 2014 році необхідно з не меншою відповідальністю поставитися до завдань з розвитку землевпорядної галузі регіону», – схвально оцінивши результати роботи одеських землевпорядників, наголосила Лариса Танова.

 

версія для друку