українська російська англійська
Враховуючи досвід минулої зими, Уряд тримає ситуацію під жорстким контролем, - О.Вілкул
09.01.2014 | 15:07
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Минула зима була складною. Випала рекордна за останні 100 років кількість снігу. Уряд надавав допомогу постраждалим регіонам і завдяки цьому вдалося з цим впоратися. У Києві затримка роботи комунальної техніки привела до колапсу. Тільки після того, як Уряд почав координувати роботу всіх служб, ситуація була стабілізована протягом декількох діб. Враховуючи досвід минулої зими, Уряд тримає ситуацію під жорстким контролем. Оновлені регламенти взаємодії між відповідальними службами, служби діють на випередження. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр, голова Державної комісії з надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки Олександр Вілкул під час брифінгу в Кабінеті Міністрів.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що Уряд приділяє особливу увагу ділянкам з найбільшим ризиком транспортних заторів. Це – ключові гірські перевали, автомобільні дороги, в'їзди в міста. Напоготові 48 автомобільних тягачів Державної служби з надзвичайних ситуацій на складних ділянках доріг. У 2013-му році Уряд виділив кошти на придбання додаткової кількості палива для Хмельницької, Рівненської, Вінницької, Тернопільської, Закарпатської та Івано-Франківської областей для роботи техніки в складних зимових умовах.

«Був створений міжвідомчий оперативний штаб з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій. У всіх регіонах були проведені спільні навчання рятувальників, комунальників, дорожників, військових, міліції. Актуалізовані механізми взаємодії всіх цих служб. Приведене у готовність Міжвідомче угрупування сил у складі 40 тис чоловік і 11,5 тис одиниць спеціальної техніки, а також складено базу щодо додаткового залучення 4,5 тисячі одиниць техніки у великих підприємств», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що весною 2013 року завдяки вжитим превентивним заходам Уряду вдалося не допустити надзвичайних ситуацій при проходженні великої кількості води основними річками – Дніпром, Дністром та Дунаєм. Для цього в райони можливого підтоплення були передислоковані 1200 рятувальників і 400 одиниць спеціальної техніки. Міжвідомчий оперативний штаб працював у цілодобовому режимі. Була налагоджена система обміну інформацією з іншими країнами, що знаходяться в басейнах цих річок, а також скоординована робота гідроспоруд для своєчасного пропуску води.

«Ключове завдання Уряду – забезпечувати безпеку людей. Нам вдалося запобігти трагедії у закарпатському селищі Солотвино, в якому через небезпечну деформацію земної поверхні – масштабних провалів – виникла загроза життю людей. Уряд надав кошти для будівництва нового житла для солотвинців у безпечному місці – на території сусіднього села Теребля. У 2013-му році будівництво житлового комплексу було закінчено і розпочато переселення людей», - сказав Олександр Вілкул.

Наразі в Тереблі для жителів Солотвина побудовано 8 багатоквартирних будинків (116 квартир), 17 індивідуальних будинків, загальноосвітню школу на 330 учнів, дошкільний навчальний заклад на 140 місць, інші соціально-побутові об'єкти. Також створена інженерна мережа: водопостачання, водовідведення, електропостачання, дорожня інфраструктура.

«Держава приділяє особливу увагу підготовці кваліфікованих рятувальників та пожежників, підвищенню якості їх освітньої підготовки, зокрема, освоєнню курсантами профільних навчальних закладів сучасних технологій рятування та пожежної справи, володіння сучасною технікою. Також Урядом надається підтримка з технічного забезпечення пожежно-рятувальних частин», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, рятувальники Волинської області отримали в минулому році нові автомобілі для виявлення загроз хімічного забруднення та пожежно-рятувальну машину з функціями обмеження зони забруднення. Львівські рятувальники отримали снігоходи для роботи в гірських районах Карпат, 30 потужних радіостанцій, радіоретранслятор та GSM-шлюз, які забезпечуватимуть можливість телефонних дзвінків з мобільних апаратів на стаціонарні номери та навпаки, передачу інформації факсимільним зв'язком та електронною поштою.

«Держава надає підтримку у вирішенні житлових питань рятувальників. Ефективність та якість виконання ними професійних обов’язків багато в чому залежить від тих умов, в яких вони проживають», - сказав Олександр Вілкул.

Для забезпечення житлом рятувальників реалізується проект зі створення відомчого житлового фонду шляхом переобладнання і реконструкції службових приміщень. З 2010 року 366 сімей рятувальників та пожежників отримали квартири та службове житло. В тому числі в 2013 році – 49 сімей службовців ДСНС. У цьому році ця робота буде продовжена.

«Тільки що минули новорічні та різдвяні свята. Одним із головних завдань у цей період було забезпечення максимальної безпеки туристів у горах. На основних гірських перевалах Карпат продовжується чергування спеціальної техніки», - сказав Олександр Вілкул.

«Уряд тримає ситуацію під жорстким контролем», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

версія для друку