українська російська англійська
Геннадій Темник: Уряд відновив механізм реструктуризації заборгованості населення за житлово-комунальні послуги
10.01.2014 | 11:56
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Уряд відновив механізм реструктуризації заборгованості населення за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги. Реструктуризують ту суму заборгованості, яка утворилася станом на 1 січня 2013 року. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

За його словами, Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який дає можливість реструктуризувати заборгованість із плати за утримання будинків та прибудинкових територій і за житлово-комунальні послуги (водопостачання і водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів).

 «На сьогодні одним із чинників, який суттєво ускладнює фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства, є заборгованість споживачів за отримані житлово-комунальні послуги. Уряд пішов назустріч людям, створивши можливість реструктуризації цих боргів. Завдяки цьому вони зможуть поетапно розрахуватися за раніше спожиті послуги», - сказав Міністр.

Проектом змін до зазначеного закону (ст.1) регламентується, що «Суми заборгованості з плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та плати за комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів) (далі ― житлово-комунальні послуги) наймачів (орендарів) та власників житлових будинків (житлових приміщень, квартир) (далі ― громадяни), яка склалася станом на 1 січня 2013 року перед виконавцями/виробниками зазначених послуг, підлягають реструктуризації шляхом розстрочення їх сплати строком до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

Для реструктуризації  заборгованості  громадяни  укладають  з підприємствами ― виконавцями/виробниками житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну   сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги  (договір про реструктуризацію заборгованості).

версія для друку