українська російська англійська
Уряд вживає заходів для прискорення створення серійного виробництва вітчизняних комбайнів
13.01.2014 | 19:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд вживає заходів для прискорення створення серійного виробництва вітчизняних комбайнів. Низку доручень з цього питання дано міністерствам за результатами розгляду на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова питання виконання заходів з підготовки та реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток машинобудування для агропромислового комплексу, передбачених Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

Зокрема, доручено підготувати низку рішень Уряду. Так, Мінфіну, Мінекономрозвитку та Міндоходів в місячний термін необхідно внести на розгляд Кабінету Міністрів пропозиції щодо законодавчого врегулювання механізму та умов надання держгарантій підприємствам недержавного сектору економіки для виконання завдань Держпрограми. Також відповідальні міністерства повинні підготувати урядове рішення щодо встановлення ступеня локалізації виробництва зернозбиральних комбайнів «Скіф-Тукано-440» на ТОВ НВЦ «Херсонський машинобудівний завод».

Всього до 2018 року заплановано випустити 7688 зернозбиральних комбайнів. Це сприятиме розвитку вітчизняного комбайнобудування та забезпечить ефективне виробництво товарного зерна за рахунок оновлення технічного парку сільськогосподарських товаровиробників високопродуктивними зернозбиральними комбайнами «Скіф-Тукано-440» та «Скіф», продуктивністю 9-12 кг/cек. Реалізація проекту потребує фінансування в сумі 223,8 млн. грн. Станом на 10 січня 2014 року профінансовано 73,8 млн.грн.

На сьогодні виготовлено 4 одиниці зернозбиральних комбайнів «Скіф-Тукано-440» (вартістю 2050 тис. грн.. за одиницю), які проходять випробування та сертифікацію.

 

версія для друку