українська російська англійська
Прогноз експорту вітчизняних зернових підвищено до 33 млн. тонн
14.01.2014 | 14:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Прогноз експорту зернових у поточному маркетинговому році підвищено до 33 мільйонів тонн. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. На сьогодні вже відправлено на зовнішні ринки понад 20 мільйонів тонн збіжжя. Рекордними за обсягами відвантажень були грудень та листопаді – більш ніж по 4,6 мільйона тонн за місяць. Цього вдалося досягти завдяки системним діям Уряду над оптимізацією роботи вітчизняної зернової логістики.

«Оскільки врожай зернових 2013 року уже в заліковій вазі склав близько 63 мільйона тонн, підвищилася планка експортного потенціалу. Так, за поточними оцінками, до 1 липня Україна зможе поставити на зовнішні ринки близько 33 мільйона тонн зерна. І на сьогодні вже поставлено за кордон понад 20 мільйонів тонн», − зазначив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, українське зерно залишається конкурентним та затребуваним на зовнішніх ринках. Тож, аби задовольнити високий попит за кордоном та швидше розвантажити внутрішній ринок, прискорилося зростання обсягів експорту зерна.

«Нагадаю, що в листопаді та грудні обсяги експорту зросли до понад 4,6 мільйона тонн у місяць. Це рекордні темпи в історії незалежності, яких раніше не пропускала вітчизняна логістика. Тому, аби підвищити можливості зернової логістики, торік Уряд розпочав комплексну роботі з її оптимізації. Це допомогло швидко та більш злагоджено розвантажувати внутрішній ринок від залишків минулорічного та значних обсягів зерна нового врожаю», − зауважив глава відомства.

Також Микола Присяжнюк додав, що ця робота продовжується й надалі. Адже не експортованими залишаються ще близько 13 мільйонів тонн збіжжя. Тому забезпечення стабільного функціонування інфраструктури зернового ринку та тісна взаємодія з усіма учасниками ринку залишаються пріоритетними для Уряду та Мінагрополітики зокрема.

 

 

версія для друку