українська російська англійська
Уряд посилив роботу над логістикою, аби досягти рекорду з експорту зерна
14.01.2014 | 14:44
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2013 році обсяги відвантажень зерна за одним місяць збільшилися порівняно з попереднім роком майже на третину. Аби досягти такого рекорду, Уряд розробив комплексний підхід до налагодження роботи логістичного ланцюга. Діяльність над синхронізацією роботи елеваторів, перевізників, залізниці та портів продовжиться і в поточному році. Про це повідомив директор департаменту розвитку аграрних ринків Міністерства аграрної політики та продовольства Віталій Саблук.

«Минулого року Уряд досить активно попрацював над удосконаленням державної політики на ринку зерна. Оскільки урожай отримали рекордний, більшу частину з якого необхідно було експортувати. Зрозуміло, що раніше таких обсягів вітчизняна логістика не пропускала. Тому завдяки роботі спеціальної робочої групи при Уряді та більш ефективній співпраці з учасниками ринку вдалося синхронізувати механізм роботи у логістичному ланцюзі», − зазначив Віталій Саблук.

Директор департаменту зауважив, що у 2012 році максимальний показник експорту зерна за місяць становив 3,4 мільйона тонн. Це вважалося максимумом для вітчизняної логістики.

«Однак цьогоріч необхідно було підвищити пропускну здатність інфраструктури зернового ринку. Зокрема, максимально синхронізувати роботу всіх учасників логістичного ланцюга. І минулого року вдалося зробити чимало у цьому напрямку. Так, у результаті максимальний обсяг відвантажень зерна за місяць склав майже 4,7 мільйона тонн. Тобто це майже на третину більше, ніж вдавалося у 2012 році», − наголосив Віталій Саблук.

 

 

 

версія для друку