українська російська англійська
На Дніпропетровщині обсяги виробництва сталі збільшилися майже на 6%
15.01.2014 | 10:36
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина закінчила 2013 рік зі збільшенням обсягів виробництва сталі, прокату, залізної руди, обкотишів та агломерату. Зокрема, обсяги виробництва сталі збільшилися майже на 6%. Такі підсумки підбито за оперативною інформацією виробничо-господарського об’єднання металургійних підприємств «Металургпром».

Зокрема, у 2013 році на Дніпропетровщині виготовлено 11,4 млн. тонн сталі, що становить 105,9% до 2012 року, прокату та напівфабрикату виготовлено майже 10 млн. тонн, що становить 102,6%. Залізної руди зроблено 9,7 млн. тонн, що становить 109,1%, залізного концентрату виготовлено 56,4 млн. тонн, що становить 103%, обкотишів виготовлено більше 13 млн. тонн, що становить 107,2%, агломерату – 2,4 млн. тонн, що становить 119,3%.

Як наголошує керівник Дніпропетровщини Дмитро Колєсніков, незважаючи на непростий рік Дніпропетровщина не тільки утримує стабільні показники з виробництва окремих видів промислової продукції, а й примножує їх.

«2013 рік був непростим для економіки регіону та країни, зокрема, важка ситуація була на металургійних ринках. Проте завдяки модернізації підприємств та активного пошуку нових ринків збуту, металурги Дніпропетровщини не лише зберегли свої позиції на ринку, але й забезпечили досить вагомі показники зростання виробництва», - зазначив Дмитро Колєсніков.

Значно зросли показники виробництва на провідних промислових підприємствах регіону. Зокрема, на АрселорМіттал Кривий Ріг на 5,8% зросли обсяги виробництва прокату, на 4,6% зросли показники з виробництва залізного концентрату, на 0,3% - сталі. На Євраз ДМЗ ім.Петровського за підсумками 2013 року зросли показники з виробництва чавуну на 14%, на 21,3% - сталі, на 23,4% - прокату.

Зростання показників виробництва зафіксовано на підприємствах і у порівнянні обсягів грудня до листопада 2013 року. Зокрема, на ДМК ім. Дзержинського на 1,6% зросли обсяги виробництва прокату та напівфабрикату. Загалом ДМК ім. Дзержинського – лідер Дніпропетровщини з безперервної розливки сталі. На підприємстві функціонує три установки неприливної розливки та 21 струмок – це найвищий показник по оснащеності в гірничо-металургійному комплексі України.

Високі показники за підсумками року демонструють і рударі. Так, на Південному ГЗК обсяги виробництва концентрату зросли на 5,3%, на АрселорМіттал Кривий Ріг – на 4,6%, на Центральному та Північному ГЗК – на 3%.

Перевищили показники 2012 року і деякі трубні заводи. Зокрема, Труболіт збільшив виробництво труб у 2013 році на 25%, Сентравіс Продакш Юкрейн – на 15,6%, Комінмет – на 12,6%.

За підсумками останніх місяців 2013 року вбачається позитивний тренд у збільшенні обсягів виробництва. Після домовленостей, яких досягли Президенти України та Росії, промислові підприємства регіону отримали можливість більш активного збуту своєї продукції на російські ринки. Так, за підсумками грудня 2013 року у порівнянні з листопадом на 21% збільшив обсяги виробництв НЗСТ ЮТІСТ, на 0,6% Інтерпайп НТЗ.

Як коментують експерти, зниження вартості газу для промислових підприємств теж стане потужним поштовхом для подальшого розвитку.

версія для друку