українська російська англійська
Микола Азаров: Потрібно передбачити умови захисту вітчизняної металургії
15.01.2014 | 12:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд зобов’язаний знайти вигідні для України умови імплементації угоди зону вільної торгівлі з ЄС в частині металургійної промисловості. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 15 січня 2014 року.

Глава Уряду підкреслив, що стосовно металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів більшість мит між Україною та ЄС були практично обнулені в результаті вступу України до СОТ, проте зона вільної торгівлі передбачає подальше зниження мит.

«Враховуючи низьку додану вартість українського експорту металопродукції, це може призвести до подальшої втрати конкурентоспроможності», - наголосив Микола Азаров.

Крім того, за його словами, металурги можуть зіткнутися з різким зростанням собівартості продукції через більші витрати на сировину та природоохоронні заходи. Так, ставки вивізних мит на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням, а також нержавіючої сталі знизяться з 15% до 0% після закінчення перехідного періоду, а виконання екологічних умов угоди потребуватиме значних інвестицій.

«Просто кажучи, якщо не передбачити умови захисту нашої металургії, через кілька років стане вигідніше вирізати весь метал в Україні і продавати його на переплавку, ніж вкладати кошти в робочі місця в Україні. Це неприйнятний для нас шлях, оскільки йдеться про ключовий комплекс нашої промисловості, в якому зайняті сотні тисяч робітників вугільної, гірничої галузей, енергетики, транспорту тощо. Доходами цих робітників живе малий і середній бізнес і так далі. Тому ми зобов’язані знайти вигідні для України умови імплементації цієї частини угоди з ЄС», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку