українська російська англійська
Президент наголошує на необхідності якнайшвидшого прийняття Держбюджету-2014, передусім - для своєчасних соціальних виплат
15.01.2014 | 17:30
Прес-служба Президента України

Президент України Віктор Янукович вважає, що Уряд повинен налагодити роботу з парламентом для якнайшвидшого прийняття Державного бюджету на 2014 рік. Про це Глава держави сказав під час зустрічі з Прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

«Я вважаю, що вам треба працювати з парламентом, щоб завтра бюджет був прийнятий. Якщо він не буде прийнятий - ви знаєте, які наслідки. Це скорочення заробітних плат, перш за все, доплат, які ми планували вже з січня цього року», - сказав Віктор Янукович. Президент висловив переконання, що цього допускати не можна.

За словами Глави держави, на цей рік заплановане зростання економіки, збільшення інвестицій, підвищення соціальних виплат, заробітних плат, пенсій. «Дуже важливо, щоб народні депутати зрозуміли відповідальність перед виборцями», - сказав Віктор Янукович, звернувши увагу на важливість своєчасного фінансування соціальних виплат, зарплат, пенсій у січні.

Він нагадав, що завжди напередодні голосування за бюджет урядовці зустрічалися з фракціями, вислуховували зауваження, пропозиції, вносились корективи до бюджету. Глава держави підкреслив необхідність проведення таких зустрічей Уряду з парламентськими фракціями. «Безумовно, треба говорити з опозицією. Треба вже виходити з цього глухого кута», - сказав Президент. Віктор Янукович окремо зазначив, що таким виходом можуть бути переговори Уряду з опозицією за участі парламентської більшості.

Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Глава держави нагадав, що лідери опозиційних фракцій запропонували Голові Верховної Ради Володимиру Рибаку створити робочу групу з цього питання. Президент наголосив на важливості ефективної роботи цієї групи та застеріг від політизації та популізму.

На переконання Глави держави, парламент повинен повернутися до вирішення соціальних питань.

«Принциповою моєю позицією є підведення підсумків за 2013 рік. Нам не треба приховувати будь-які наші недоліки. Нам потрібна справедлива, об'єктивна дискусія, чого нам не вдалося зробити, чому і хто за цим стоїть. Я маю на увазі і міністрів, і керівників із регіонів», - додав Президент.

 

версія для друку