українська російська англійська
Тернопільська ОДТРК започаткувала цикл телепрограм до 200-річчя Тараса Шевченка
16.01.2014 | 13:01
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Тернопільська ОДТРК розпочала підготовку циклу телепрограм «Шляхами Тараса» до 200-річчя від дня народження поета.

Автори проекту планують не лише розповісти про життєвий та творчий шлях Кобзаря, але й дослідити сторінки його біографії, пов’язані з перебуванням на Тернопільщині.

Відомо, що восени 1846 року за завданням Київської Археографічної комісії Тарас Григорович подорожував землями Поділля і Волині та відвідав містечка сучасної Тернопільщини - Кременець, Почаїв та Вишнівець.

Тут поет записав народні пісні «Гиля-гиля, селезень», «Ой пила, вихилила», «Ой у саду, саду» та намалював чотири картини: «Почаївська Лавра з заходу», «Почаївська Лавра зі сходу», «У соборі Почаївської Лаври», «Вид на околиці з тераси Почаївської Лаври».

Сьогодні ці акварелі зберігаються у Київському державному музеї ім. Т. Шевченка.

Також у Шевченківському телециклі запланована низка програм про нащадків Кобзаря, які мешкають на Тернопільщині, та населені пункти краю, названі на честь поета. Водночас готуються програми про земляків-лауреатів літературної премії імені Т.Г.Шевченка.

Разом з тим журналісти здійснять телемандрівку до найцікавіших пам’ятників поетові, розташованих на Тернопіллі. Один з них, встановлений у 1911 році в с.Бурдяківці на Борщівщині, є найстарішим на Галичині.

У такий спосіб Тернопільська ОДТРК поповнить телевізійну Шевченкіану до ювілею поета.

 

версія для друку