українська російська англійська
ЗМІ поширюють дезінформацію про скорочення видатків на онкохворих дітей - прес-служба КМУ
16.01.2014 | 13:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Інформація, що у проекті Держбюджету-2014 передбачено катастрофічне скорочення видатків на лікування онкохворих дітей, яка прозвучала 15 січня п.р. у вечірньому ефірі програми «Факти» (ICTV), є завідомо неправдивою і провокаційною.

Так звана «в. о. голови Опікунської ради Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Ганна Гопко заявила, що «ми не можемо мовчати, коли будуть помирати діти на фоні покращення міліціонерів».

По-перше, як заявив нам головний лікар НДСЛ «Охматдит» Юрій Гладуш, Опікунська рада є громадською організацією з безліччю членів, які говорять від себе і не висловлюють офіційної точки зору лікарні. Разом з тим, як відомо, Ганна Гопко є активісткою «Громадського сектору Євромайдану» - структури, яку неодноразово звинувачували у поширенні дезінформації.

По-друге, чому Гопко мовчала у 2009 році, коли онкохворим дітям тодішній уряд виділив 39,7 млн. грн. – у десять разів менше, аніж у 2013 році? Для порівняння, у 2010 році на ці цілі спрямовано відразу майже удвічі більше – 77,5 млн. грн.; у 2012 році – 89,6 млн. грн.; у 2013 році – 365,8 млн. грн.

Так само, у 2014 році жодного зменшення фінансування медичної допомоги онкохворим дітям не буде. Більше того, до кінця поточного року планується здати сучасний лікувально-діагностичний комплекс НДСЛ «Охматдит», у якому функціонуватиме центр з пересадки кісткового мозку та відділення онкології.

У цілому ж в проекті Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» на фінансування потреб охорони здоров’я закладено 61,3 млрд. грн., що у 1,7 рази більше, ніж у 2009 році.

Збільшення загального фінансування Міністерства внутрішніх справ, на яке посилається Ганна Гопко, обумовлено не новими потребами міліції, а включенням у склад МВС Державної прикордонної служби, кошторис видатків якої у 2013 році склав 2,5 млрд. грн.

Перекручення цих фактів є нічим іншим, як свідомим поширенням неправди та спробою ввести суспільство в оману, тому ми вимагаємо від телеканалу  ICTV вибачення за поширення дезінформації та спростування її з оприлюдненням дійсних даних щодо Держбюджету-2014.

 

версія для друку