українська російська англійська
Леонід Кожара провів зустріч з послами держав-учасниць СНД
16.01.2014 | 13:46
Прес-служба Міністерства закордонних справ

16 січня 2014 р. з нагоди початку головування України в Співдружності Незалежних Держав Голова ради міністрів закордонних справ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів зустріч з послами держав-учасниць СНД.

У ході зустрічі обговорювалися пріоритети головування України в СНД, першочергові заходи та взаємодія між державами-учасницями з метою їх реалізації. Міністр закордонних справ України зазначив, що основні зусилля будуть спрямовані на забезпечення подальшого розвитку Співдружності та укріплення взаємовигідного співробітництва.

Основний наголос Л.Кожарою був зроблений на економічній складовій співпраці країн у рамках Українського головування, а саме підготовці проектів угод про транзит трубопровідним транспортом, про торгівлю послугами, протоколу про поетапне скасування експортного мита.

Також у рамках свого головування Україна приділятиме значну увагу розвитку культурно-гуманітарної складової співробітництва.

Рік головування України в СНД співпадає з такими видатними подіями, як святкування 200-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та 70-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. З огляду на оголошення 2014 року Роком туризму у Співдружності заплановано проведення Київського міжнародного туристичного форуму, засідання Ради з туризму СНД та низки інших заходів.

 У свою чергу керівники дипломатичних представництв держав-учасниць СНД висловили впевненість в успішності Українського головування та запевнили у підтримці його пріоритетів.

 

 

версія для друку