українська російська англійська
У IV кварталі 2013 року "Бориспіль" збільшив обсяги пасажирських перевезень на 8,6%
16.01.2014 | 15:27
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Пасажирський потік через аеропорт «Бориспіль» у четвертому кварталі 2013 року зріс на 8,6% – до 1,94 мільйонів пасажирів. У тому числі в грудні послугами аеропорту скористалися 531 тисяча пасажирів – на 14,2% більше проти останнього місяця 2012 року. Зростання квартальних обсягів пасажирських авіаперевезень «Бориспіль» демонструє уперше від початку 2013 року, коли трафік стрімко скоротився внаслідок припинення рейсів базовою компанією «АероСвіт» – найбільшим на той час українським авіаперевізником.

Інфраструктурні реформи, започатковані новою менеджерською командою аеропорту влітку 2013 р., активна взаємодія з авіаперевізниками, розширення ними географії польотів та провізних місткостей – дозволили мінімізувати негативні наслідки зупинки на початку року операційної діяльності компанії «АероСвіт». Якщо у першому кварталі 2013 р., порівняно з таким же періодом попереднього року, обсяги пасажирських перевезень через аеропорт скоротилися на 21%, то починаючи з жовтня у «Борисполі» фіксувалося стабільне зростання щомісячних обсягів робіт: у жовтні - на 1,4%, у листопаді -  на 12,6%, у грудні - на 14,2%.

У результаті, за підсумками 2013 року, загальне падіння пасажирського потоку через «Бориспіль» вдалося скоротити до 6,5%. У цілому протягом минулого року аеропорт обслужив 7,93 млн. пасажирів, із яких 7,19 млн. скористалися міжнародними рейсами і 742 тис. - внутрішніми.

2013 року аеропорт прийняв 5 нових авіаперевізників – Swiss International Air Lines (Швейцарія), Air Astana (Казахстан), «Авіалінії Харкова» (Україна), Fly Georgia (Грузія), Meridiana Fly (Італія). Ще кілька іноземних авіакомпаній долучаться до цього списку вже найближчим часом.

Компанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), компенсуючи звуження ринку через припинення польотів «АероСвітом», лише у літній період 2013 року опанувала більш як 20 нових маршрутів із «Борисполя». Зросли провізні місткості МАУ на існуючих маршрутах, зокрема до Тель-Авіва - більш ніж удвічі, до Тбілісі - на 86%, до Донецька - на 80%, до Дубаї - на 79%,  до Сімферополя - на 62%. Зрештою компанія упевнено посіла позицію провідного хабостворюючого базового перевізника аеропорту.

Окрім цього, МАУ та ще дві базові компанії Wind Rose («Роза Вітрів») і «Авіалінії Харкова» запустили із «Борисполя» 8 далекомагістральних рейсів до міст Таїланду, Індії, В’єтнаму й Домініканської Республіки.

Протягом 2013 року майже в 4 рази збільшилася кількість польотів під кодом «Дніпроавіа» до українських міст Дніпропетровськ й Івано-Франківськ.

Число рейсів компаній S7 і «Аерофлот», відправлених до московських аеропортів «Домодєдово» й «Шереметьєво», зросло відповідно на 80% і 30%. Norwegian Air Shuttle на 53% збільшила частотність польотів до Осло, Belavia на 59% - до Мінська, Flydubai на 57% - до Дубаї.

Запити щодо обслуговування рейсів на період літньої навігації 2014 року, подані до «Борисполя» українськими та іноземними перевізниками, дають підстави сподіватися на подальше упевнене зростання пасажирських потоків через найбільший український аеропорт.

Довідково

Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» — найбільший аеропорт України, що обслуговує понад 50% пасажирських авіаперевезень країни. «Бориспіль» є членом Міжнародної асоціації повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA).

Регулярне сполучення з аеропорту «Бориспіль» здійснюють понад 50 авіакомпаній, що експлуатують понад 100 маршрутів по всьому світі. «Бориспіль» — єдиний аеропорт країни, в якому обслуговуються далекомагістральні рейси.

 

версія для друку