українська російська англійська
Україна та Латвія поглиблять торговельні відносини в аграрному секторі
17.01.2014 | 14:50
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Найближчим часом аграрні міністри Латвії, Литви, Естонії та України проведуть чотирьохсторонню зустріч. На ній вони планують обговорити питання поглиблення двосторонньої торгівлі. Своєю чергою, Україна зацікавлена в розширенні асортименту сільгосппродукції, яка реалізується в цих країнах. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства Олександра Сеня з Державним секретарем Міністерства землеробства Латвійської Республіки пані Даце Луцауа в межах виставки «Зелений тиждень» у Берліні.

«Україна має величезний потенціал, щоб збільшити присутність на латвійському ринку. Якщо наразі в цій країні широко представлена продукція лікеро-горілчаної галузі, то ми хотіли б значно розширити цей асортимент. Тож, ми можемо значно наростити товарообіг. Загалом європейський ринок для нас дуже цікавий. Тому ми будемо рухатися євроінтеграційним курсом. При цьому враховуючи всі переваги і ризики для економіки», − зазначив Олександр Сень.

Своєю чергою Даце Луцауа підтвердила готовність поглиблювати торговельні відносини з українською державою. Зокрема, вона запропонувала провести зустріч міністрів України, Латвії, Литви та Естонії, де і обговорити такі перспективи партнерства.

«Найближчим часом ми хотіли провести зустріч у такому чотирьохсторонньому форматі. Там ми могли б обговорити всі нюанси подальшої співпраці. Тому запрошую українську сторону відвідати Латвію», − зазначила Даце Луцауа. Олександр Сень також запросив міністра відвідати влітку Україну та завітати на найбільшу агропромислову виставку «Агро-2014».

Також сторони обговорили питання ветеринарного характеру. Зокрема, щодо небезпеки африканської чуми свиней, вірусу Шмалленберга, а також заходів, яких вживають країни, щоб запобігти цим хворобам.

 

 

версія для друку