українська російська англійська
Хмельницька ОДТРК готує проект до 70-річчя визволення області та України від німецько-фашистських загарбників
17.01.2014 | 15:20
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Хмельницька ОДТРК « Поділля-центр» розпочала підготовку циклу телепрограм «Перемога свята, Перемога до 70-річчя визволення України та Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників.

Автори проекту Євген Семенюк та Любов Саменова планують  розповісти про акцію, присвячену цій визначній даті – естафету «Слава визволителям України», що з Житомирської області прийшла на Хмельниччину. Згодом жителі краю повинні передати естафету Тернопільській області.

У ході естафети висвітлюватимуться історичні події минулого, в ефір вийдуть спогади партизанів, підпільників, визволителів. Окупація Поділля тривала понад тисячу днів. Обласне місто було окуповане вже 8 липня 1941 року.

Однією з перших у Проскурові була організована підпільна група випускників середньої школи №3 (нині НВО №5), до якої увійшли Марія Ченаш, Марія Трембовецька, Ріва Кривуля, Гєня Шаміс, Федір Назаров, Павло Вітанов. Підпільні групи організовувались також на фабриках і заводах міста. У грудні 1941 року вже налічувалось 29 підпільних груп, які діяли в Проскурові і районах області: Городоцькому, Меджибізькому, Сатанівському, Волочиському, Михайлівському, Оринінському, Красилівському і Ярмолинецькому.

Автори телепроекту також запланували ряд програм до 70-річчя визволення Проскурова, у яких розкажуть про роль Проскурівсько-Чернівецької операції у ході війни. Буде підготовлено серію нарисів про визволителів, учасників боїв з міст і районів краю.

 

версія для друку