українська російська англійська
Рівень зайнятості підвищився в усіх регіонах України, - директор ДЦЗ
17.01.2014 | 16:10
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Ситуація на ринку праці поліпшується та характеризується зростанням зайнятості та скороченням безробіття в усіх регіонах України, що підтверджується останніми даними Державної служби статистики України щодо економічної активності населення. Про це заявила директор Державного центру зайнятості Лариса Сідельнікова.

За її словами, станом на 1 січня 2014 року кількість безробітних, зареєстрованих у центрах зайнятості, становить 487,7 тисячі (на 1 січня 2013 року – 506,8 тисячі).

«У 2013 році за направленням державної служби зайнятості працевлаштувалися 541,9 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних, що на третину більше, ніж у 2012 році. Крім того, роботу отримали 270 тис. осіб з числа інших категорій громадян, це і люди, які навчаються або бажають змінити роботу, а також пенсіонери. Кількість працевлаштованих безробітних з числа осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у порівнянні з 2012 роком зросла удвічі і становила 154,5 тисячі», – розповіла Лариса Сідельнікова.

Водночас, за останніми даними Державної служби статистики України, кількість зайнятих збільшилася на 62,2 тис. осіб та перевищила 20,5 млн. осіб, а чисельність безробітного населення зменшилася на 76,7 тис. осіб і становила 1,6 млн. осіб. Таким чином, рівень зайнятості населення зріс з 60,1% до 60,7%. У той же час рівень безробіття (за методологією Міжнародної організації праці) знизився з 7,4% до 7,0%.

«Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості та реалізація положень нової редакції Закону України «Про зайнятість населення». Окрім того, за ініціативою Міністра соціальної політики Наталії Королевської змінена філософія діяльності служби, – тепер вона в першу чергу направлена на стимулювання зайнятості та оперативний пошук роботи, що вже дало позитивні результати», – каже Лариса Сідельнікова.

Вона підкреслила, що, за даними Міжнародної організації праці, рівень безробіття в Україні становить 7% і залишається нижчим, ніж у країнах Європейського Союзу, де він становив 11% (зокрема, в Греції та Іспанії, відповідно, по 27%, Хорватії та Кіпрі - 17%,  Португалії – 16%,  Словаччині – 14%, Ірландії та Болгарії – 13%).

Лариса Сідельнікова також зауважила, що іноді в засобах масової інформації публікується інформація про збільшення кількості зареєстрованих безробітних. «Такі дані не є віддзеркаленням погіршення ситуації на ринку праці, а свідчать про зростання популярності послуг державної служби зайнятості серед населення. Крім того, ринку праці притаманні сезонні коливання, тому висновки про погіршення ситуації, зроблені на підставі аналізу змін обсягів безробіття на певну дату, у порівнянні з даними попередніх місяців, є некоректними», – підкреслює Лариса Сідельнікова.

 

 

 

версія для друку