українська російська англійська
Україна планує збільшити експорт сільгосппродукції до Естонії
17.01.2014 | 16:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна зацікавлена в перейнятті естонського досвіду державної підтримки дрібнотоварного сільгоспвиробника, фермерських господарств, кооперативів і розвитку сільських територій. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олександра Сеня і заступника Міністра сільського господарства Естонської Республіки Антса Ноота. Також сторони обговорили шляхи створення сприятливих умов для повноцінної адаптації дрібнотоварних виробників до ринкових умов та повноцінної участі в економічних відносинах.

«Ми зацікавлені в розширенні співпраці в багатьох напрямах. Так, Україна хотіла б збільшити присутність на естонському ринку. Зокрема, ми готові наростити постачання таких товарів, як зернові, продукти тваринництва, соняшникова олія, кондитерські та молочні вироби. Але найголовніше, що нас цікавить, − це перейняття естонського досвіду в державній підтримці дрібних сільгоспвиробників, фермерів і кооператорів. Зокрема, як посприяти їх адаптації до ринкових умов та інтеграції в економічний ланцюг. Тут нас цікавлять як законодавчі нюанси, так і фінансові, і техніко-технологічні», − повідомив Олександр Сень.

Заступник Міністра сільського господарства Естонської Республіки Антсон Ноот запевнив, що Естонія готова надати консультації та інформацію з цього питання. А щодо нарощення експорту, то тут постає питання гармонізації законодавства у сфері якості і безпечності, а також стандартів до вимог ЄС. Також на зустрічі порушувалися питання співробітництва в галузі рибного господарства.

Окрім цього, сторони згадали про чотирьохсторонню зустріч аграрних міністрів Естонії, України, Литви та Латвії. Переговори планується провести для активізації співпраці між цими країнами. Зокрема, на порядку денному будуть такі питання, як впровадження європейських підходів до розвитку сільського господарства, науково-дослідної діяльності та рослинництва, а саме селекції.

Нагадаємо, що товарообіг сільгосппродукції між Україною та Естонією за 11 місяців 2013 року склав майже 31 мільйон доларів. А експорт вітчизняної аграрної продукції становив 8,6 мільйона доларів. Як повідомляв Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, Естонія активно закуповує вітчизняні зернові, вироби з зерна та хлібних злаків, кондитерські вироби, мінеральні добрива та спирт.

 

версія для друку