українська російська англійська
Уряд продовжить роботу щодо зниження адмінтиску на бізнес і в нинішньому році, - І. Прасолов
17.01.2014 | 17:38
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Уряд і в нинішньому році продовжить роботу щодо зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення перешкод його діяльності та дерегуляції. А на Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в цьому процесі покладена важлива місія - забезпечити дотримання принципів державної регуляторної політики. На цьому акцентував увагу Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

«Якщо ми хочемо прискорити розвиток економіки, то ми повинні продовжити роботу з дерегуляції. Наше завдання полягає в тому, щоб послідовно знижувати адміністративний тиск на бізнес, усувати бар'єри, що перешкоджають веденню бізнесу, посилити боротьбу з корупцією та активізувати роботу щодо створення максимально сприятливих умов для модернізації виробництва та інвестування в нашу промисловість», - сказав Міністр.

Як зазначив керівник Міністерства, протягом 2013 року в Україні була проведена значна робота з реформування законодавства щодо спрощення умов ведення бізнесу.

Реєстрація нового підприємства стала більш швидкою і дешевою, істотно спрощена процедура закриття підприємства за рішенням власників, зазначає Ігор Прасолов. Скорочено кількість дозволів (з більш 1200 до 141), а їх видача здійснюється в дозвільних центрах за принципом «єдиного вікна». Також зменшено і кількість документів, які необхідно подавати для отримання документів дозвільного характеру. Крім того, скорочено більш ніж на 40% кількість видів господарської діяльності, які не можна здійснювати за декларативним принципом. Спрощено механізми ліцензування, зменшено кількість документів для отримання ліцензій, більшого поширення отримав декларативний принцип.

«На завершальну стадію вийшла робота, мета якої - не допускати незаконне втручання та перешкоджання господарській діяльності з боку посадових осіб при здійсненні ними державного контролю. Наприклад, повне або часткове зупинення виробництва або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг за результатами перевірок підприємців  допускається тільки за постановою адміністративного суду», - пояснив Міністр.

Створення умов для розвитку підприємництва, полегшення організації та ведення господарської діяльності - це одне з пріоритетних завдань будь-якої держави, у тому числі й української.

«Тому наш Уряд буде і надалі послідовно вживати заходів, спрямованих на спрощення дозвільної системи та скорочення адміністративних бар'єрів», - підсумував Ігор Прасолов.

версія для друку