українська російська англійська
У Держбюджеті на 2014 рік збільшено підтримку АПК
20.01.2014 | 12:46
Прес-служба Міністерства фінансів

Оскільки аграрний сектор економіки України забезпечує продовольчу безпеку держави, розвиток та підтримка даної галузі відіграють важливу роль у нарощуванні експортного потенціалу країни.

Саме тому в Законі України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» збережено та істотно збільшено, у порівнянні з минулим роком, державну підтримку агропромислового комплексу, зокрема сільського господарства і, в першу чергу, тваринництва, як основи забезпечення власним продовольством, відтворення та реалізації переваг від органічного виробництва у сільському господарстві.

Зокрема, на розвиток тваринництва передбачається спрямувати 900,0 млн. грн. проти 650,0 млн. грн., врахованих в бюджеті 2013 року.

Більш, як вдвічі збільшені видатки (201,8 млн. грн.) на підтримку розвитку заходів в агропромисловому комплексі, зокрема, щодо збереження та збільшення поголів’я великої рогатої худоби, компенсацію відсоткової ставки за кредитами, розвиток обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів та ін.

Окрім того, з метою завершення одного із основних етапів розвитку аграрного ринку в країні, в бюджеті 2014 року відновлено бюджетну програму щодо державної підтримки будівництва оптових ринків сільськогосподарської продукції, видатки на яку враховані в сумі 200,0 млн. гривень.

Також у бюджеті поточного року збільшено видатки на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства до 700,0 млн. грн. при 100,0 млн. грн. у 2013 році.

Варто зауважити, що запровадження новітніх технологій в сільськогосподарському виробництві та переробній промисловості потребує їх технічного переоснащення. Зданою метою для підтримки програм забезпечення оновлення техніки через лізинг передбачено видатки у сумі 192,0 млн. грн., в тому числі за рахунок коштів загального фонду державного бюджету - 140,0 млн. грн., що в 2,5 рази більше фактичних видатків 2013 року.

Необхідно також відзначити, що у 2014 році, як і в попередні роки, збережена пільгова система оподаткування у сільському господарстві, завдяки чому товаровиробники отримають пільги на суму понад 20,0 млрд. гривень.

 

версія для друку