українська російська англійська
Наталія Королевська: Бюджет-2014 надає змогу забезпечити соціальні гарантії найменш захищеним категоріям громадян
21.01.2014 | 17:06
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Соціальній сфері необхідно забезпечити адресність виплат кожної бюджетної гривні. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час всеукраїнської селекторної наради.

«Бюджет-2014 є далеко не ідеальним. Його можна критикувати. Але він приймався не для політиків або чиновників, а для тих, хто потребує допомоги і для кого затримка виплат є серйозною проблемою. І наше завдання – максимально ефективно використовувати кожну соціальну гривню і забезпечити адресність кожної соціальної виплати», - підкреслила Міністр.

Як зазначила Наталія Королевська, в бюджеті збільшено на 22%, тобто на 8,9 млрд. грн., державні допомоги сім'ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям -інвалідам. «І я вимагаю від регіонів забезпечити жорсткий контроль за кожною виплатою. Щоб допомогу своєчасно отримували всі, хто її найбільше потребує», - підкреслила Міністр.

Також, за її словами, на 25,5%, або на 124 млн. грн., до 611 млн. грн., збільшуються видатки на допомогу дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. Крім цього, бюджет забезпечує подальше фінансування виплат, які були підвищені в 2013 році. А це допомога по догляду за дітьми-інвалідами групи А (16 тис. сімей); виплати на дітей-інвалідів, за якими здійснюється догляд і які знаходяться під опікою (1612 дітей); пенсії учасникам бойових дій та інвалідам ІІ і ІІІ групи, яким виповнилося 85 років.

Крім того, як повідомила Міністр, правліннями фондів соціального страхування – від нещасних випадків на виробництві, з тимчасової втрати працездатності та на випадок безробіття – затверджені збалансовані бездефіцитні бюджети. Прийняті бюджети фондів дають змогу в 2014 році збільшити цілий ряд страхових виплат, констатувала Наталія Королевська.

«Тепер головне завдання – проконтролювати своєчасність виплат. І при виконанні поставлених завдань не може бути ніяких компромісів. Усі вони повинні виконуватися вчасно і в повному обсязі. Інакше – персональна відповідальність», - підкреслила Міністр.

 

версія для друку