українська російська англійська
НКЦПФР презентувала результати самооцінки за принципами IOSCO
22.01.2014 | 09:37
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

21 січня 2014 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) презентувала результати проведеної самооцінки за принципами (IOSCO, The International Organization of Securities Commissions, Міжнародної організації комісій з цінних паперів).

«Проведення самооцінки за принципами такої авторитетної світової організації як IOSCO - досить амбітний проект і в певному сенсі виклик, адже він передбачає аналіз відповідності нашої законодавчої бази високим стандартам регулювання ринку цінних паперів, визнаним у всьому світі. Але ми не бачимо для себе іншого шляху розвитку, окрім як чесно і об’єктивно оцінити зроблену роботу та визначити подальші кроки в напрямку вдосконалення системи», - зазначив Голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Він розповів, що робота над проектом велася спільно із Світовим банком, що дало змогу зробити комплексний та всебічний аналіз механізмів регулювання фондового ринку та ситуації на ньому. В результаті було сформовано єдине бачення процесів, проблемних питань та шляхів їх вирішення. 

«Комісія прагне покращити умови роботи на ринку та готова до повноцінного співробітництва з іноземними колегами, і проведення самооцінки - цьому підтвердження», - додав Голова регулятора.

Підсумовуючи сказане, Дмитро Тевелєв зазначив, що результати проведеної оцінки показали відповідність українського законодавства більшості принципів IOSCO. Проте є напрямки, які потребують вдосконалення і подальшої розробки, чим Комісія найближчим часом планує зайнятися.

На презентації були присутні фахівці з НКЦПФР та Світового Банку, незалежні експерти, представники ринку цінних паперів та ін. Окрім результатів самооцінки Комісії на відповідність принципам IOSCO, учасники зустрічі обговорили приєднання НКЦПФР до Багатостороннього меморандуму даної організації.

Нагадаємо, що рішення провести самооцінку на відповідність принципам IOSCO було прийнято у грудні 2012 року для удосконалення українського законодавства та імплементації його до міжнародних стандартів.

Додамо, що нові Принципи IOSCO було сформовані у червні 2010 року. Всього організацією визначено 38 принципів регулювання фондового ринку, які  об’єднані у дев’ять категорій. Ці критерії дають змогу оцінити відповідність системи регулювання фондового ринку трьом цілям: захист інвесторів, забезпечення функціонування справедливого, ефективного та прозорого ринку та зниження системних ризиків. Україна одна з перших країн, що провела самооцінку за новими Принципами IOSCO.

 

версія для друку