українська російська англійська
У МЗС відбулася зустріч з послами
22.01.2014 | 13:12
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У рамках постійного інформування міжнародних партнерів України про розвиток внутрішньої ситуації у нашій державі 22 січня 2014 р. у МЗС відбулася зустріч керівників органів державної влади України з главами дипломатичних місій держав-членів ЄС, США та Канади. У ході зустрічі особливу увагу було приділено роз’ясненню ситуації навколо силового протистояння на вул. Грушевського та доведенню змісту законів, прийнятих Верховною Радою України 16 січня 2014 року.

З українського боку участь у заході взяли Міністр закордонних справ України Л.О.Кожара, Міністр юстиції України О.Л.Лукаш, заступник Глави Адміністрації Президента України Ю.П.Чмирь, заступник Міністра внутрішніх справ України В.І.Ратушняк, перший заступник Генерального прокурора України В.В.Білоус, заступник Генерального прокурора України Л.О.Фролова, перший заступник Голови Служби безпеки України В.В.Тоцький.

Відкриваючи зустріч, Міністр закордонних справ України відзначив надзвичайний характер нинішньої ситуації, коли акції протесту переросли у силове протистояння. Коментуючи останні події на вул. Грушевського, Л.О.Кожара підкреслив, що акції протесту в центрі столиці відбуваються з грубим порушенням законодавства з боку радикально налаштованих сил. У цьому зв’язку наголошувалося, що силове протистояння не може залишатися без належного реагування з боку правоохоронних органів.

Міністр закордонних справ України також підкреслив, що органи державної влади України продовжать докладати зусиль, спрямованих на мирне врегулювання ситуації у рамках чинного законодавства. У цьому контексті, увагу іноземних дипломатів було привернуто до діяльності робочої групи з врегулювання політичної кризи, створеної за дорученням Президента України В.Ф.Януковича.

Було висловлено сподівання української сторони, що дії радикально та екстремістські налаштованих сил отримають однозначне засудження з боку міжнародних партнерів нашої держави.

Міністр закордонних справ України назвав поспішною реакцію окремих іноземних держав на ухвалення Верховною Радою України низки законів 16 січня 2014 року, наголосивши, що прийняті законодавчі акти відповідають законодавству багатьох держав-членів ЄС та усталеній міжнародній практиці. Нагальність прийняття цих законів була викликана необхідністю створення належних правових умов для скорішого політичного врегулювання кризи.

Міністр юстиції України О.Л.Лукаш роз’яснила зміст ухвалених 16 січня 2014 року пакету законів. Керівникам іноземних дипломатичних місій був представлений порівняльний аналіз відповідних норм законодавства України та низки європейських держав, який підтверджує відповідність прийнятих законодавчих актів міжнародній практиці.

У цьому контексті було висловлено готовність української сторони до експертного обговорення з міжнародними партнерами прийнятих 16 січня 2014 року законів та зацікавленість в отриманні рекомендацій щодо їхньої імплементації з урахуванням застосування аналогічних норм у законодавстві держав-членів ЄС.

О.Л.Лукаш також закликала представників іноземного дипломатичного корпусу утриматися від відвідання захоплених учасниками акцій протесту адміністративних будівель.

Заступник Міністра внутрішніх справ України В.І.Ратушняк надав іноземним дипломатам детальну інформацію щодо ситуації, яка складається в центрі Києва упродовж останніх днів з акцентом на діях протестувальників та реакції на них з боку правоохоронних органів. Підкреслювалося, зокрема, що органи охорони правопорядку нашої держави реагують на масові правопорушення у суворій відповідності до чинного законодавства.

Перший заступник Генерального прокурора України В.В.Білоус підкреслив, що останні події в Україні спонукали керівництво держави до удосконалення правових механізмів врегулювання політичної кризи. Відтак закони, ухвалені Верховною Радою України 16 січня 2014 р., спрямовані на посилення захисту громадян нашої держави, стабілізацію внутрішньої ситуацію та утвердження законності.

Перший заступник Голови Служби безпеки України В.В.Тоцький звернувся до глав іноземних дипломатичних місій держав-членів ЄС, США і Канади рекомендувати громадянам своїх країн утриматися від дій, які можуть кваліфікуватися чинним законодавством України як втручання у внутрішні справи нашої держави. У цьому зв’язку, було наведено ряд конкретних прикладів виявлення компетентними органами України фактів такого втручання.

 

версія для друку