українська російська англійська
Україна та Іран поглиблюють співпрацю в аграрному секторі
22.01.2014 | 16:20
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
Іран є важливим ринком для української сільгосппродукції

Україна та Іран поглиблюють співпрацю в аграрному секторі. Зокрема, іранський ринок залишається перспективним для вітчизняних зернових, продукції тваринництва, харчової та переробної промисловості. Тому для розширення співпраці Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк та Тимчасовий повірений у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Масуд Хагані Фард домовилися про проведення П’ятого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з питань економічного та торговельного співробітництва в Ірані 25-26 лютого.

За словами Миколи Присяжнюка, Іран є важливим ринком для української сільгосппродукції. Зокрема, він перспективний для України з точки зору постачання зернових – кукурудзи, пшениці, ячменю.

Те саме стосується і продукції тваринництва – яловичини, птиці. Також Україна зацікавлена у постачанні до Ірану продукції харчової та переробної промисловості − масла, сухого молока, соняшникової олії, цукру.

Тому для активізації співробітництва та нарощення двосторонньої торгівлі сільгосппродукцією Микола Присяжнюк під час зустрічі з Тимчасовим повіреним у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Масудом Хагані Фардом домовився про проведення П’ятого засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з питань економічного та торговельного співробітництва. Планується, що вона відбудеться в Ірані 25-26 лютого.

Також сторони обговорили можливість створення експертної групи з представників Мінагрополітики України та Посольства Ірану в Україні для координації питань взаємної торгівлі сільгосппродукцією. Нагадаємо, що Микола Присяжнюк є Головою Української частини зазначеної Комісії.

версія для друку