українська російська англійська
Мінінфраструктури: Змінено порядок стягнення зборів за проїзд дорогами Білорусі
22.01.2014 | 16:55
Прес-служба Міністерства інфраструктури

З початку 2014 року у Республіці Білорусь змінено порядок стягнення зборів за проїзд дорогами загального користування. Відповідно до нових норм законодавства обов’язок визначення необхідності внесення, вирахування суми зборів за проїзд та їх сплати покладається безпосередньо на користувача дорогами загального користування Республіки Білорусь.

Довідкова інформація, послідовність дій при внесені зборів за проїзд, а також дані про встановлену законодавчу міру відповідальності у випадку не внесення вказаних зборів, міститься на бланку дозволу на міжнародне перевезення автомобільним транспортом («ДАЗВОЛ»).

Водночас при перетині кордону Білорусі, через білоруський проміжок зовнішнього кордону Митного союзу, інформація про обов’язок сплати зборів за проїзд надаватиметься митними органами Республіки.

З 1 січня 2014 року ставки зборів за проїзд білоруськими дорогами складають:

- для вантажних транспортних засобів допустимої загальної маси до 12 тонн, включно – 20 євро;

- для вантажних транспортних засобів допустимої загальної маси більше 12 тонн – 35 євро;

- для автобусів допустимої загальної маси до 5 тонн включно – 20 євро;

- для автобусів допустимої загальної маси більше 5 тонн – 35 євро.

Мінінфраструктури звертає увагу автоперевізників, що збори за проїзд сплачуються при перетині державного кордону Республіки Білорусь в автодорожньому пункті пропуску або протягом 60 км напрямку руху територією від місця перетину кордону у відділені банку або пошти. У платіжному документі обов’язково треба вказатиномер бланку дозволу на міжнародне перевезення. Якщо за проїзд не буде сплачено у встановленому законодавством Республіки Білорусь порядку і виявленні даного факту контролюючими органами, збори за проїзд стягуються примусово у двадцятикратному (×20) розмірі.

версія для друку