українська російська англійська
Делегація Збройних Сил України взяла участь у засіданнях Військового комітету НАТО
22.01.2014 | 17:07
Прес-служба Міністерства оборони

22 січня у штаб-квартирі НАТО відбулась низка засідань Військового комітету НАТО у форматах Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ), Міжнародної тренувально-дорадчої місії НАТО «Рішуча підтримка», Євроатлантичного партнерства та КФОР на рівні начальників генеральних штабів. До участі  у зазначених засіданнях було залучено Військове представництво Місії України при НАТО.

Під час засідання у форматі МССБ було здійснено огляд політичної та безпекової ситуації в Афганістані напередодні проведення в квітні 2014 року чергових президентських виборів, надано оцінку завершального 11-місячного етапу діяльності МССБ, а також визначено пріоритетні напрями діяльності коаліційних сил в заключній фазі операції.

У рамках обговорення питань щодо формування нової місії Альянсу «Рішуча підтримка» було здійснено огляд стану підготовки Оперативного плану цієї майбутньої місії, а також міжнародних нормативно-правових аспектів врегулювання діяльності майбутньої місії та стратегічного планування її розгортання.

Під час засідання у форматі Євроатлантичного партнерства було здійснено розгляд та обговорення нової структури військового співробітництва НАТО з партнерами, а також спільних регіональних викликів морській безпеці.

У ході засідання у форматі КФОР учасниками засідання було розглянуто поточний стан та перспективи розвитку безпекової ситуації на Балканах, а також основні критерії та показники безпеки для прийняття рішення щодо переходу до 3 фази операції сил КФОР у Косово (Gate 3).

Участь делегації Збройних Сил України у заходах в штаб-квартирі НАТО дозволила продовжити існуючий військо-політичний діалог та надала можливість партнерам Альянсу бути залученими до процесів формування рішень щодо майбутньої оперативної діяльності НАТО.

 

версія для друку