українська російська англійська
Студенти з Полтави успішно завершили навчання в університетах Китаю в рамках урядової програми
23.01.2014 | 14:46
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У цьому році студенти Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка традиційно брали участь у реалізації урядової бюджетної програми з навчання студентів у провідних зарубіжних вищих навчальних закладах. Університет вже третій рік поспіль бере участь у цій програмі, яка ініційована Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим та успішно реалізується Міністерством освіти і науки України.

Конкурсний відбір в 2013-2014 н.р. пройшов 21 студент ПолтНТУ, який отримав направлення на навчання до університетів-партнерів Бельгії, Великої Британії, Німеччини та Китайської Народної Республіки.

У січні 2014 року 15 студентів ПолтНТУ успішно завершили своє навчання в університетах КНР та повернулися додому, сповнені новою інформацією, корисним досвідом і міжнародними науковими зв’язками.

Традиційно, після повернення студентів відбулася зустріч ректора ПолтНТУ професора Володимира Онищенка з учасниками програми, під час якої молодь поділилася враженнями від навчання в університетах-партнерах та планами на майбутню наукову діяльність.

«Сьогодні держава зацікавлена не лише в підвищенні вашої кваліфікації як майбутніх фахівців, а й у впровадженні ваших ідей та отриманого закордонного досвіду в освітню та наукову діяльність ВНЗ. ПолтНТУ як сучасний вищий навчальний заклад ставить за мету впровадження інновацій та підтримання постійного діалогу зі студентами та молодими науковцями. Завдяки участі у цій програмі ви мали змогу не лише оцінити методику викладання у навчальних закладах Китаю, а і переконатися у фундаментальності вже наявних у вас знань», – звернувся до студентів ректор університету.

Різнонаправленість учасників програми цього року дійсно вражає. Відтак, в Ланджоуському транспортному університеті навчання пройшли 5 студентів будівельного факультету, у Китайському університеті нафти – 3 студенти спеціальності «Видобування нафти і газу», в Пекінському технологічному університеті: 2 магістранти електромеханічного факультету та 5 - факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем. Навчання в цих університетах проходило за гармонізованими навчальними планами та програмами на основі раніше укладених міжуніверситетських угод про міжнародне співробітництво. Варто відзначити, що навчання студентів-магістрантів в Китайському університеті нафти та Пекінському технологічному інституті проходило на основі затвердженого Положення про спільну підготовку магістрів.

Зустріч відбувалась у дружній та відкритій атмосфері у форматі діалогу, де кожний мав змогу висловити свою думку та побажання.

Важливим є те, під час навчання розміщено статті студентів будівельного факультету у науковому виданні «Jiangsu Business News Building World». Підготовлено публікації до закордонних та вітчизняних наукових видань, зокрема тих, які мають цитування в науко-метричній базі SCOPUS. Результати досліджень знайшли своє відображення в магістерських проектах студентів, захист яких проходитиме англійською мовою. Усі студенти планують продовжити свою наукову діяльність в аспірантурі ПолтНТУ.  Окрім того, досягнуто домовленостей про подвійне керівництво дисертаційними дослідженнями від університетів-партнерів України та Китаю.

Учасники програми від ПолтНТУ висловлюють щиру вдячність Уряду України за можливість проходження стажування в провідних вищих навчальних закладах світу, отримання унікального досвіду, який дозволить їм стати конкурентоспроможними фахівцями на сучасному ринку праці.

 

 

версія для друку