українська російська англійська
Майже 6 мільйонів українців відвідали оптові сільгоспринки
23.01.2014 | 15:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Близько 5,7 мільйона українців відвідали оптові ринки сільгосппродукції, які працюють у чотирьох містах – Києві, Львові, Донецьку і Маріуполі. Там покупці придбали 1,8 мільйона тонн вітчизняної сільгосппродукції. Такі цифри свідчать, що форма торгівлі на оптовому ринку до вподоби як простим українцям, так і аграріям. І для того, щоб якомога більше покупців могли купувати сільгосппродукцію на оптових ринках, Уряд продовжує в 2014 році їхню підтримку. Про це повідомив директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства Віталій Саблук.

«Вже три роки поспіль в Україні функціонують оптові ринки сільськогосподарської продукції, які підтримує держава. На сьогодні працюють ринок «Шувар» у Львові, «Столичний» у Києві, «Господар» у Донецьку та «Азовський» у Маріуполі. Але у планах розбудувати мережу, яка охопить більшість великих міст в Україні. Для цього у бюджеті на 2014 рік передбачені кошти, зокрема 200 мільйонів гривень», − повідомив Віталій Саблук.

Директор Департаменту також зазначив, що про популярність і необхідність мережі ОРСП свідчить те, що з 2011 року їх відвідали 5,7 мільйона українців. Вони придбали 1,8 мільйона тонн вітчизняної сільгосппродукції. Найбільше покупців прийняв львівський ринок «Шувар» − понад 3,1 мільйона людей, друге місце посів київський «Столичний» − 2 мільйона, третє − донецький «Господар» − понад 518 тисяч, четверте − маріупольський «Азовський» − близько 40 тисяч.

«Оптові ринки сільгосппродукції – це світовий досвід. І чим більше таких інфраструктурних об’єктів буде, тим вигідніше буде працювати вітчизняним аграріям і купувати нашим споживачам», − підсумував Віталій Саблук.

 

 

версія для друку