українська російська англійська
Д. Колєсніков: Держбюджет-2014 є найбільш соціальним з прийнятих раніше
23.01.2014 | 18:20
Дніпропетровська ОДА

Підвищення втричі прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, розширення мережі дитячих садків та дитячих спортивних майданчиків, відкриття нових амбулаторій та лікарень – все це передбачено Законом України «Про державний бюджет 2014 року». Як наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, держбюджет-2014 є найбільш соціальним з прийнятих раніше. Про це йшлося під час колегії облдержадміністрації, яка пройшла за участі керівників міст та районів Дніпропетровщини.

Як наголосив керівник регіону Дмитро Колєсніков, підписаний Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем Державний бюджет на 2014 рік  дозволить продовжити реалізацію соціальних ініціатив Глави держави, економічних реформ, модернізацію виробничих майданчиків і приведення технічних стандартів української продукції до вимог ЄС.

«Ми з упевненістю дивимося в майбутнє. У Дніпропетровщини є працьовиті люди, потужний промисловий та аграрний потенціал, підприємницька ініціатива земляків. У нас є головний фінансовий документ та підтримка нашого Президента Віктора Федоровича Януковича та Уряду. 2014 рік для нашого регіону є роком нових викликів. Але необхідно об'єднати зусилля для того, щоб він став і роком нових перемог і нових звершень», - зазначив Дмитро Колєсніков.

Він наголосив, що згідно з держбюджетом протягом 2014 року втричі буде підвищено прожитковий мінімум. З 1 січня 2014 року він складе 1176 грн., з 1 липня – 1207 грн., з 1 жовтня – 1256 грн. При цьому, мінімальна заробітна плата буде підвищуватися в три етапи і зросте на 8,1% у порівнянні з 2013 роком, досягнувши 1301 грн в жовтні 2014 року. Мінімальна пенсія зросте до 1014 грн. Цього року на 22% буде збільшено обсяг субвенції з державного бюджету на виплати допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям та дітям-інвалідам.

Головними статтями видатків держбюджету стануть розвиток регіонів, будівництво та ремонт доріг місцевого значення, а також розвиток системи охорони здоров'я на місцях. Державний фонд регіонального розвитку збільшився, у порівнянні з 2013 роком, майже в 4 рази, та склав близько 16 млрд грн.

Як зазначив Дмитро Колєсніков, на соціально-економічний розвиток окремих територій Дніпропетровщини передбачено 88,7 млн. грн. На створення Дніпропетровського регіонального центру надання адміністративних послуг регіону передбачено з держбюджету 30 млн. грн. На дослідження стану Криворізького залізорудного басейну передбачено 5 млн. грн.

 

версія для друку